Hansa Rostock 0:3 Hannover 96
Hannover 96

Blitzkrieg Hannovera

Petar Plevnik • petak, 30.11.2007.

Prvi susret 15. kola Bundeslige ponudio je nesvakidašnji susret Hanse i Hannovera. Iako se sve do posljednjih šest minuta činilo kako u Rostocku neće biti pogodaka, gosti su u razmaku od samo četiri minute tri puta pogađali mrežu domaćine te upisali novu pobjedu...

Nesvakidašnji susret odigran je večeras u Rostocku. Iako je Hannover još na samom otvaranju susreta mogao osigurati pobjedu, učinio je to u samoj završnici, u trenucima kada je Hansa izgledala kao momčad bliža pobjedi.

Početni dio susreta pripao je gostima, koji su do vodstva mogli već u drugoj minuti preko Hankea, dok su u izglednim situacijama bili i Cherundolo te Huszti. Hansa je uglavnom prijetila iz kontri, a najopasniji je u pokušajima domaćina bio iskusni Agali. U nastavku susreta domaćini su preuzeli inicijativu i tek ih je raspoloženi Enke na gostujućim vratima spriječio od sigurnog vodstva.

I kas se već činilo da će susret završiti bez pobjednika, uslijedio je blitzkrieg gostiju. Najprije je Fahrenhost u 84. minuti doveo goste u vodsto, nakon što je prethodno udarac Husztija s 30 metara pogodio živi zid, a branič gostiju glavom pospremio odbijanac u mrežu. Dvije minute kasnije Hanke koristi neopreznost domaće obrane i udvostručuje prednost Hannovera, da bi završni udarac nesretnim domaćinima zadao Stajner dvije minute prije kraja pogotkom za konačnih 0:3.