Derbi bez pobjednika, trica Sampdorije

Ivana Spahija • subota, 01.12.2007.

Titulu derbija 14. kola Serie A ponio je susret između Milana i Juventusa. Aktualni europski prvaci su na San Siru dočekali drugoplasiranu momčad lige s kojom su nakon 90 odigranih minuta podijelili bodove. U drugoj utakmici dana, Sampdoria je kod kuće upisala sigurnu pobjedu protiv Reggine...

Kako to već običava u velikim derbijima, utakmica između Milana i Juventusa ponudila je dobru igru s obje strane koja je na kraju rezultirala podjelom bodova bez pogodaka. Dario Šimić ni u ovom susretu nije konkurirao za sastav momčadi Carla Ancelottija, a za crveno - crne nije nastupio ni ponovno ozlijeđeni Ronaldo.

Milan je u prvih pola sata susreta imao premoć na terenu, Kaka je nekoliko puta uspio pobjeći čuvarima iz redova gostiju, ali bez prave opasnosti po vrata Buffona. Juventus je u 27. minuti bio u prilici povesti, Zanetti se našao sam ispred Dide, ali je njegov slabašni udarac s lakoćom zaustavio Brazilac. Dvije minute nakon toga Iaquinta je uputio oštar udarac prema vratima Milana, na mjestu je ponovno bio Dida. Veliku priliku domaćini su propustili u 35. minuti kada je udarac Pirla jedva uspio zaustaviti Buffon.

U nastavku su bili opasniji gosti iz Torina. U 47. minuti Salihamidžić je odlično pronašao vrata Milana, ali je domaćine od pogotka ponovno spasio raspoloženi Dida. Minutu nakon toga svoj udarac isprobao je i Nedved, a branič Milana Oddo uspio je odbiti tu loptu i sačuvati mrežu netaknutu. U 66. minuti Kaka je ponovno zaprijetio golu Buffona, njegov udarac uspio je neutralizirati branič Stare dame Chiellini. Kaka je u drugoj minuti sudačke nadoknade bio u prilici donijeti pobjedu Milanu, ali ovaj put na mjestu je bio Legrottaglie, koji je otklonio i posljednju opasnost po vrata Buffona. Derbi kola je tako završio bez pobjednika, nakon ove raspodjele bodova Juventus je na drugom mjestu na ljestvici, a Milan je trenutno sedmi s jednom utakmicom manje.

Slika 1 od 1.

U drugom susretu dana, Sampdoria je na domaćem terenu rezultatom 3:0 svladala momčad Reggine. Utakmicu su odlično otvorili domaćini kojima je bilo potrebno samo pet minuta da dođu u vodstvo. Cassano je odlično pronašao Belluccija koji je iskoristio pogrešku braniča Reggine Aronice i s lakoćom svladao Campagnola za 1:0 Sampdorije. U 36. minuti Sampdoria je bila u prilici povećati svoje vodstvo na 2:0, Cassano je sam prošao trojicu gostujućih igrača, ali je njegov udarac završio pokraj gola.

Drugo poluvrijeme također je pripalo nogometašima iz Genove koji su u 56. minuti poveli s 2:0. Nakon izvedenog udarca iz kuta, Sammarco je spretno pogodio mrežu nemoćnog Campagnola. Reggina je u samo deset minuta igre ostala bez dvojice igrača, u 65. minuti crveni karton zaradio je Ulivieri zbog prekršaja nad Cassanom, a u svlačionicu je zbog najstrože kazne morao i Lanzaro u 75. minuti, nakon okršaja s domaćim igračem Palombom. Samo minutu nakon toga goste je stigla kazna u obliku trećeg pogotka, a mrežu Campagnola po drugi put u susretu zatresao je Bellucci za konačnih 3:0 i pobjedu Sampdorije koja je trenutno stavlja na šesto mjesto na ljestvici. Reggina je trenutno na 17. mjestu.

Serie A, 14. kolo: Sampdoria - Reggina 3:0, Milan - Juventus 0:0.