Žižić najbolji strijelac Panathinaikosa

Kristian Hohnjec • subota, 08.12.2007.

Grci su u subotu odradili većinu utakmicu 8. kola A1 lige. Olympiacos je svoj posao odradio uvjerljivo, a Panathinaikos rutinski. Najbolji strijelac europskog prvaka bio je Andrija Žižić. Standardno dobro za Kolossos odigrao je Ivo Josipović, dok su role Jurice Žuže i Matije Češkovića bile manje...

Panathinaikos je u Oaka areni pobijedio Egaleo 91:75 te tako nastavio niz neporaženosti ove sezone (8-0 u Grčkoj, 7-0 u Euroligi). Andrija Žižić s 15 poena (7/9 šut) predvodio je "zelene". Omišanin je drugi strijelac (11 u prosjeku) Obradovićeve momčadi u prvenstvu (Spanoulis ima poen više), a realizacija iz igre mu je sjajnih 75%.

Najveći PAO-ov rival Olympiacos bio je iznimno uvjerljiv u dvoboju s AEP Olympijom (100:58). Woods je bio najzapaženiji čovjek s 23 poena u 24 minute. Panellinios je upisao drugi poraz zaredom iznenađujuće izgubivši na domaćem parketu od AEL-a (81:95), a igrač odluke bio je Billy Keys (30 koševa, šest asistencija).

Maroussi je u Ateni svladao goste s Rodosa (84:76). Travon Bryant (21 poen, deset skokova) i Costas Haralabidis (18 koševa) slomili su otpor Kolossosa u posljednjih deset minuta. Ivo Josipović logirao je 26 minuta, 15 koševa (6/7 šut), tri skoka i četiri izgubljene lopte. Matija Češković igrao je osam minuta - dva poena (1/3 šut), skok i asist. Žužin Rethimno velikom pobjedom nad Panioniosom (66:57) prekinuo je seriju od pet uzastopnih poraza. Bivši igrač Zadra, Panathinaikosa i Cibone igrao je samo četiri minute zabilježivši dva poena.

Grčka A1 liga, 8. kolo: Panathinaikos - Egaleo 91:75; Olympiacos - AEP Olympia 100:58; Rethimno - Panionios 66:57; Panellinios - AEL 81:95; Maroussi - Kolossos 84:76.