Vodeni sportovi

Jug - Šibenik: Šibenik izdržao samo četvrtinu

Ivana Jurica • petak, 14.12.2007.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO prvi su izborili nastup u finalu Kupa koji se ovoga vikenda igra u Splitu. Oni su u polufinalu sa visokih 17:9 pobijedili vaterpoliste Šibenika. Protivnik u finalu bit će im pobjednik susreta Mladost – Mornar BS...

Jug CO-Šibenik NCP 17:9 (5:3, 4:1, 4:2, 4:3)

Bazen u Poljudu

Jug CO: Vićan, Hrošik 1, Bošković 1, Pecotić 1, Joković 1, Smodlaka 1, Marković 2, Bušlje 2, I. Sukno 1, Dobud 3, Šutalo 1, Obradović 1, Car, S. Sukno 2, trener: Emil Nikolić

Šibenik NCP: Perčinić, Španja, Jelača 1, Letica 1, Petković 1, Zeljak, Rončević, Brkić 3, Vrbičić 2, Burić, Paškvalin, Samodol, Petričević, Čule 1, trener: Ivica Tucak

Suci: Lovrić (Split) i Tomić (Zagreb)

Slika 1 od 2.

Da su u odličnoj formi jugaši su potvrdili i odličnom igrom protiv Šibenčana koji su pak, nakon minus osam u Berlinu i ispadanja iz Kupa LEN, i u polufinalu Kupa potvrdili da se od tog šoka još uvijek nisu oporavili.

Efikasna utakmica, sa čak 16 pogodaka, od čega je polovica postignuta u prvoj četvrtini koja je završila prednošću Dubrovčana od 5:3. Raspoloženi jugaši u drugoj su četvrtini bili još raspoloženiji, pa su na odmor otišli sa pet gola prednosti (9:4).

Slika 2 od 3.

O igri Juga dovoljno govori i podatak da su se svi igrači, osim naravno vratara, upisali u listu strijelaca. Do kraja utakmice njihova je prednost samo rasla, te je na kraju iznosila osam pogodaka (17:9).

Najefikasniji strijelci na utakmici bili su Dubrovčanin Nikša Dobud sa tri gola, koliko je postigao i Šibenčanin Edi Brkić.