Iz gusjenica u leptirice

Ivana Strahija • subota, 15.12.2007.

Poljakinje su iskoristile svoju šansu i u izuzetno napetom dvoboju osvojile 11. mjesto Svjetskog prvenstva. Zahvaljujući Hrvaticama i Poljakinje imaju šansu doseći Olimpijske igre, samo što će njihov put biti razmjerno teži.

Makedonke otvaraju jako dobro, imaju 5:1 u roku od šest minuta i čini se da je Poljakinjama put zatvoren. No, kako su iznenadile i Španjolke u posljednjoj utakmici glavnog turnira, tako su uspjele i protiv Makedonije, pretvorivši se još jednom, zapanjujućom brzinom, iz gusjenica u leptirice.

Kao da je utakmica za njih počela u 31. minuti, Poljakinje od –4 kod 14:18 dolaze do izjednačenja s tri pogotka Duran i jednim Polenz, koriste tehničke pogreške Makedonki. Ove su uznemirene, trse se održati egal, no do značajnijeg ponovnog vodstva ne dolaze.

Vezane vijesti

Priču konačno rješavaju Malczewska, Kowalska i Majerek, koje u posljednjim minutama susreta odvode poljsku reprezentaciju na +3 kod 33:30.

Svjetsko prvenstvo u rukometu za žene, utakmica za 11. mjesto: Makedonija – Poljska 31:33 (17:14)