Zebrama derbi kola, Mascara zacrnio goste

Ivana Spahija • subota, 15.12.2007.

Derbi 16. kola Serie A između Lazija i Juventusa pripao je nogometašima Stare dame koji su na rimskom Olimpicu svladali nebeskoplave rezultatom 3:2. U drugoj utakmici dana, Catania je svladala Udinese zahvaljujući dvama pogocima kapetana Giuseppea Mascare...

Juventus je na teškom gostovanju u Rimu uzeo sva tri boda, iako su domaćini pružali dobar otpor tijekom cijelog susreta. Prvu veću priliku za pogodak imali su gosti u 13. minuti. Slobodan udarac izveo je Del Piero, a Molinaro glavom nije uspio pospremiti loptu iza leđa Ballotte. Lazio je pokušao uzvratiti četiri minute kasnije, Pandev je ubacio za Maurija koji je volejem poslao loptu malo iznad vratnice.

Juventus je u vodstvo došao u 29. minuti. Nocerino je izveo udarac iz kuta, a Trezeguet je loptu pospremio u mrežu domaćina. Ipak, šest minuta nakon tog pogotka uslijedio je hladan tuš za goste iz Torina. Mauri je asistirao, a Pandev je iz blizine glavom svladao Buffona za izjednačenje.

Samo otvaranje drugog poluvremena donijelo je novo vodstvo Stare dame. Igrala se 48. minuta, loptu je prihvatio Del Piero i zatresao mrežu Ballotte za 2:1 Juventusa. U 65. minuti Ledesma je izveo slobodan udarac za domaćine, na mjestu se našao nepokriveni Rocchi koji je uputio oštar udarac prema vratima gostiju, ali je Buffon bio na mjestu.

Pet minuta nakon toga Juventus je stigao i do trećeg pogotka, a Ballottu je po drugi put u susretu svladao odlični Del Piero. Utjeha domaćinima stigla je u 93. minuti kada je Pandev postigao svoj drugi pogodak u susretu i smanjio vodstvo gostiju na 3:2, ali je za preokret bilo prekasno. Juventus je ovom pobjedom izbio na drugo mjesto ispred sada trećeplasirane Rome.

U drugoj utakmici dana, Catania je kod kuće svladala Udinese rezultatom 2:0,a pobjedu Sicilijancima donio je Mascara svojim dvama pogocima. Catania je povela već u sedmoj minuti susreta. Akciju za pogodak započeo je Vargas koji se odlično oslobodio na lijevoj strani obrane gostiju i ubacio za Mascaru, koji potom nije imao težak posao svladati Handanovića. Domaćini su u 24. minuti mogli povećati vodstvo na 2:0, Colucci se ubacio u sredinu, ali je njegov udarac obranio Handanović. Udinese je vratima Polita ozbiljnije zaprijetio u 34. minuti kada je Quagliarella idealno uposlio Floresa, ali je vratar Catanije bio na visini zadatka.

I u nastavku su opasniji bili domaćini, u 56. minuti Mascara je ubacio za Coluccija koji nije bio precizan pa je njegov udarac bio lak zalogaj za gostujućeg vratara. Nogometaši Udinesea pokušavali su doći do izjednačenja, nekoliko poluprilika propustili su Di Natale i Colucci, a točku na i u susretu stavio je Mascara u 86. minuti kada je sam izbio ispred Handanovića i loptu poslao u mrežu gostiju za konačnih 2:0 i sva tri boda Catanije iz ovog dvoboja.

Serie A, 16. kolo: Catania - Udinese 2:0, Lazio - Juventus 2:3.