Milan 1:1 Livorno
Livorno

Ronaldo plače, Milan zaostaje

Ivana Spahija • srijeda, 13.02.2008.

U zaostaloj utakmici 16. kola Serie A, Milan je na domaćem terenu podijelio bodove s Livornom u susretu koji je završio rezlultatom 1:1. Prvi su u vodstvo došli gosti iz Livorna, a bod Rossonerima osigurao je pogodak Pirla iz najstrože kazne. Crveno-crni su ponovno ostali i bez Ronalda koji se ozlijedio čim je ušao u igru...

Nakon domaće pobjede nad Sienom u susretu 22. kola, Milan je prikazao potpuno drugačiju igru u zaostalom susretu 16. kola. Domaćini su morali dostizati vodstvo Livorna, a razočarao je i napadački tandem Gilardino - Paloschi. Naš Dario Knežević na terenu je proveo svih 90 minuta u dresu Livorna, a Dario Šimić je isto toliko vremena proveo na klupi u dresu Milana.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, iako su domaćini imali nekoliko poluprilika za vodstvo koje nisu iskoristili. Livorno je došao do vodstva u 50. minuti susreta. Pulzetti je prošao Milanova braniča Favallija i preciznim udarcem pronašao lijevi gornji kut gola Kalca.

Deset minuta nakon toga dosuđena je najstroža kazna za domaćine. Vidigal je igrao rukom u prostoru Livorna, a sudac je pokazao na bijelu točku. Pirlo je prevario gostujućeg vratara Ameliju i zatresao mrežu Livorna za konačnih 1:1 i podjelu bodova iz ovog susreta.

Da nesreća za aktualnog europskog prvaka bude veća, ponovno se ozlijedio i Ronaldo koji je u 56. minuti na terenu zamijenio Gilardina. Nakon samo četiri minute provedene na travnjaku, Ronaldo je sa suzama u očima zatražio izmjenu te se čini kako Brazilac još uvijek nije potpuno zaliječio ozljedu lijevog koljena.

Serie A, 16. kolo (zaostala utakmica): Milan - Livorno 1:1.