Zimski sportovi

Slavlje Costazze, Jelušić popravila plasman

Goran Tomičić • subota, 29.12.2007.

Chiara Costazza zadržala je prednost iz prve vožnje slaloma u Lienzu i ubilježila prvu pobjedu u karijeri, a na postolju su završile Hosp i Poutiainen. Ana Jelušić napredovala je za dvije pozicije i osvojila sjajno peto mjesto...

Nastup Ane Jelušić bio je malo preoprezan, što potvrđuje i deseto vrijeme druge vožnje, ali ipak je bilo dovoljno za izvrsno peto mjesto. Iz prve vožnje Ana je imala 40 stotinki prednosti ispred tada vodeće Riesch, a to je iznimno agresivnim nastupom u gornjem dijelu povisila na 68, no tad je malo zakočila i u sredini je sačuvala samo 29 stotinki, a nekoliko nesigurnosti u donjem dijelu uzrok su 16 stotinki zaostatka. Naravno, peto mjesto je sjajan uspjeh, ali uz malo više sigurnosti i agresivnog nastupa u donjem sektoru u obje vožnje naša najbolja skijašica mogla je u borbu za postolje. Nakon četiri održane utrke Ana je sedma slalomašica svijeta.

Talijanska reprezentacija je u jako dobroj formi, a potvrda toga je i sjajan nastup Costazze. Iz prve vožnje imala je 41 stotinku ispred Hosp, no već u gornjem dijelu to je povisila na 86 i nestala je posljednja austrijska nada. Mirna vožnja do kraja bila je dovoljna za prvu talijansku pobjedu u ženskom slalomu nakon dugo vremena. Hosp je nešto oprezniji nastup Aubert iskoristila za drugo mjesto, budući da je primarni cilj Francuskinje bio završetak utrke i osvajanje novih bodova.

Na sličan način je na postolje stigla i Poutiainen, koja je bila odlična u gornjem dijelu i nakon toga je vožnjom u kojoj se vidjelo veliko iskustvo lako sačuvala treće mjesto. Važne bodove u borbi za Veliki kristalni globus uzela je Maria Riesch, a austrijsku tugu djelomično će umanjiti Kirchgasser i rezultat karijere mlade Katrin Triendl.

Dobar slalomski rezultat napravila je i Karbon, a najbolja Švicarka je Camastral na 13. mjestu. Kao nova slovenska nada potvrdila se Marusa Ferk uzevši 15. poziciju. Razočaranja druge vožnje su Gini, koja je s desetog pala na 20. mjesto, a Borssen je s pete pala na 11. poziciju. Budući da su nakon prve vožnje diskvalificirane dvije skijašice, Sofija Novoselić zauzela je solidno 35. mjesto, a druga vožnja pobjegla joj je za 17 stotinki.