Zimski sportovi

Novoselić odlična

Goran Tomičić • subota, 05.01.2008.

Sofija Novoselić osvojila je izvrsno treće mjesto na FIS slalomu održanom u austrijskom St. Johannu i značajno popravila startni broj u Svjetskom kupu...

Sofija je startala 15. i u prvoj vožnji stigla do sjajnog petog mjesta, a za Nijemicom Steichert zaostala sekundu i dvije stotinke. Drugu vožnju odvezla je još bolje i uspjela se plasirati na postolje, a pobijedila je Poljakinja Karasinska, koja je bila sekundu i 98 stotinki brža od naše skijašice. Nastupila je i Tea Palić, ali nije završila drugu vožnju.

Osim pomaka na startnoj listi, ovaj rezultat trebao bi Sofiji donijeti i dodatno samopouzdanje. Zanimljivo će biti vidjeti može li naša 17-godišnja reprezentativka u drugu vožnju nedjeljng slaloma u Splindleruvom Mlynu.