Real uz puno sreće do bodova

Vedran Attias • nedjelja, 06.01.2008.

U preostalim utakmicama 18. kola Primere Real je vrlo sretno došao do pobjede protiv Zaragoze, drugi klub iz Madrida upisao je laganu pobjedu na Riazoru, a Espanyol nastavlja sa sjajnim igrama. Utakmice koje su odlučivale o mjestima na sredini tablice Valladolid je uvjerljivo slavio kod Getafea, dok je Murcia pobijedila Osasunu…

Atletico Madrid je šesta momčad koja je ove sezone uzela sva tri boda iz La Corune. Deportivo je ponovno igrao vrlo loše i gosti su bez problema došli do pobjede. Već od 3. minute, kada je Maxi Rodriguez prvi puta zaprijetio, Atletico je pokazao svoje namjere na Riazoru.

Domaći su uspjeli održati mrežu netaknutom do 40. minute kada je Antonio Lopez lijepo ubacio, a Forlan u sredini dobro reagirao i zabio svoj sedmi ligaški pogodak za vodstvo gostiju. Brzo nakon odmora mladi Argentinac Aguero pokupio je loptu na vrhu šesnaesterca i zakucao ju u donji desni kut vratara Munuae. U 65. minuti Jurado je zabio svoj prvi pogodak ove sezone u Primeri i tako postavio konačnih 0:3.

Getafe i Valladolid odigrali su vrlo loše prvo poluvrijeme, a onda su gosti, prilično neočekivano, u nastavku zabili čak tri pogotka i osvojili tri vrlo vrijedna boda. Sve što valja istaknuti iz prvog dijela su vrlo komične reakcije vratara Getafea Abbondanzierija koji je u nekoliko navrata gotovo zatresao vlastitu mrežu.

Ono što nije pošlo za rukom Abbondanzieriju, gosti su odlučili napraviti sami u nastavku, dakako uz pomoć raspoloženog vratara domaćih. U 54. minuti ispala mu je lopta iz ruku, a onda ju je bivši igrač Getafea Dorado pospremio u mrežu. Desetak minuta kasnije Alvaro je lijepim udarcem završio kontru gostiju i postavio 0:2.

U 78. minuti Dorado se lijepo riješio dvojice igrača Getafea i lakoćom savladao vratara domaćih za konačnih 0:3. Murcia je upisala vrijednu pobjedu na domaćem terenu protiv Osasune. Utakmica koja se vrlo lako mogla okrenuti i na stranu gostiju završila je 2:0 za domaću momčad. Goitom u 73. i Moreno u 90. minuti bili su strijelci za vrijedna tri boda.

Recreativo i Almeria su sjajno otvorili utakmicu, no ostatak nije bio na toj razini. Sinama-Pongolle je već u 14. minuti doveo domaćina u vodstvo, no samo šest minuta kasnije Ortiz vraća stvari na početak. Do kraja smo gledali lošu i nezanimljivu utakmicu i konačna podjela bodova je i najrealniji ishod.

Racing je na El Sardineru dočekao Athletic Bilbao i ostvario minimalnu pobjedu. Llorente je već u 24. sekundi opasno zaprijetio vratima domaćih, no vrlo brzo su igrači Racinga preuzeli inicijativu. Pritisak, koji su imali cijeli prvi dio, konačno je dao ploda pred sam kraj prvog dijela kada je Jorge Lopez nabacio na Tchitea koji zabija za konačnih 1:0.

Kriza Valencije se nastavlja. Na Mestallu je došao Levante, uvjerljivo zadnja momčad lige, no niti njih Šišmiši nisu uspjeli pobijediti i tako ostaju bez pobjede u Primeri od listopada. Koeman je utakmicu započeo s tri odlična napadača - Villa, Joaquin i Vicente, no mreža gostiju ostala je mirna.

Mora se priznati kako je Valencia zaista dobro igrala, no nisu imali koncentracije u završnici. Joaquin i Vicente su naizmjence probijali obranu gostiju, a u sredini su suigrači promašivali. Villa, Silva, Arizmendi i Žigić promašivali su nemoguće, a konačnu „točku na i“ loše večeri stavio je Srbin Žigić kada je u 84. minuti dobio crveni karton nakon grubog starta na Serranu.

Real Madrid je odigrao vrlo lošu utakmicu na Bernabeu , no nastavili su niz pobjeda i nepobjedivosti na domaćem terenu. Prvih 20 minuta utakmice proteklo je u terenskoj inicijativi domaćina, no bez nekih prilika, a onda kada su krenule prilike – bile su na neočekivanoj strani.

Zaragoza je bila sjajno postavljena i vezni igrači gostiju bez problema su ostvarivali višak u sredini i uzimali loptu igračima Reala. Nekoliko prilika imali su gosti u prvom dijelu, kada im je i poništen pogodak Ricarda Oliveire zbog zaleđa. Fenomenalnu priliku propustio je Milito kada je sam izašao pred, danas opet sjajnog, Casillasa, ali vratar Reala skida zicera.

U nastavku – ista priča. Odlične obrane Casillasa i okvir gola čuvali su Real, a onda je u 66. minuti Robinho milimetarski pogodio glavu Van Nistelrooya koji trese mrežu gostiju. Nakon primljenog pogotka igrači Zaragoze su, očekivano, pali i utakmica je bila riješena, a konačno rješenje donio je Robinho iz kontre u 77. minuti.

Posljednja utakmica večeri i 18. kola bio je gradski derbi u Sevilli. Sevilli ide dosta loše ove sezone, no što tek onda reći za predstave koje pokazuje Betis. Sevilla je pružila sjajnu igru i „razmontirala“ Betis s preko 20 udaraca na vrata Pereire.

Domaći su krenuli vrlo žestoko od prve minute i pritiskali su Betis tako da smo gledali nešto kao rukometnu utakmicu sa samo jednom „malom razlikom“ – u napadu je stalno bila ista momčad.

Nakon što je prije toga nekoliko prilika promašio, u 25. minuti Luis Fabiano na dodavanje Capela zabija za vodstvo Seville. Prilike Seville su se redale jedna za drugom sve do pred kraj prvog dijela kada je Fabiano svojim drugim pogotkom, ovoga puta na dodavanja Daniela Alvesa, zabio za 2:0.

Jedine minute kada Betis nije „sjedio“ u svom šesnaestercu bile su one između dva poluvremena. U 63. minuti Daniel Alves zabio je za 3:0 iz slobodnog udarca. Marko Babić, na svoju sreću, nije bio u konkurenciji za sastav. Utjeha navijačima Seville biti će što su najbolji (barem) u gradu, a navijači Betisa i nemaju neku utjehu u svojim ljubimcima ove sezone.

Primera, 18. kolo: Deportivo – Atletico Madrid 0:3, Getafe – Valladolid 0:3, Murcia – Osasuna 2:0, Racing – Athletic Bilbao 1:0, Recreativo – Almeria 1:1, Valencia – Levante 0:0, Real Madrid – Zaragoza 2:0, Sevilla – Betis 3:0