Real se opet provukao

Vedran Attias • nedjelja, 20.01.2008.

U gradskom debriju Real je, unatoč lošijoj igri, slavio na Vicente Calderonu zahvaljujući odličnoj realizaciji, Zaragoza je upisala prvu pobjedu pod novim trenerom, Espanyol nastavlja seriju loših rezultata, Barcelona je teško došla do bodova, a Almeria je u posljednjim minuta svladala Deportivo koji više ni u gostima ne može do bodova...

Prošlo kolo Almeria je golom u posljednjim minutama došla do pobjede na Espanyolom, a ovo kolo svladali su Deportivo još kasnijim golom. Deportivo je imao nekoliko prilika u prvom dijelu, no Soto se nije najbolje snašao.

U nastavku domaćin je ipak bio bolji i zasluženo bodovi ostaju na Mediterraneu. U drugoj minuti sučeve nadoknade Pulido je udarcem iz blizine donio sva tri boda Almeriji. Betis i Recreativo odigrali su vrlo lošu utakmicu u kojoj niti jedna momčad nije zaslužila pobjedu.

Nakon vrlo lošeg prvog dijela, Betis je došao do vodstva u 57. minuti kada je Edu rutinski lijepo dodavanje Caffe pretvorio u pogodak, no vodstvo Betisa nije dugo trajalo. Naime, već u sljedećoj minuti Javi Guerrero glavom zabija za 1:1. Marko Babić ušao je u igru u 81. minuti.

Levante i Mallorca odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj su obje momčadi vodile i na kraju podijelile bodove. U 19. minuti domaći dolaze do vodstva preko Geija, no Guiza do odmora vraća stvari na početak. U 78. minuti Guiza je svojim drugim pogotkom donio vodstvo gostima, no Aguino na samom kraju postavlja konačnih 2:2.

Osasuna je dočekala Athletic Bilbao i dugo lomila otpor baskijske momčadi. Osasuna je bila bolja, ali nisu mogli probiti čvrste goste. Stvari su se promijenile kada su gosti ostali s igračem manje. Naime, verbalni i fizički sukob Yestea i Monreala sudac je riješio crvenim kartonom za gostujućeg Yestea, dok je domaći igrač dobio “samo“ žuti.

Nakon isključenje, Osasuni je trebalo desetak minuta kako bi riješili utakmicu. Prvo je Gomes Dady zabio za 1:0, a samo dvije minute kasnije, u 69. minuti, sjajni mladi Meksikanac na posudbi iz Arsenala Vela zabija za konačnih 2:0. Valladolid je golovima Llorentea, koji igra u sjajnoj formi, pobijedio Espanyol koji je u seriji loših rezultata.

Zaragoza je upisala prvu prvenstvenu pobjedu nakon 10 utakmica protiv Murcije. Zaragozini napadači Milito i Ricardo Oliveira dva puta bili su strijelci za pobjedu kojom se, navijači La Romaredi nadaju, otvara nova serija Zaragoze koja ima vrlo dobru momčad i zaslužuju bolje mjesto na ljestvici od onog koje trenutno drži.

Igra i rezultati Real Madrida nikako se ne mogu “naći“ – kada Real igra loše pobijede, dok kada igraju dobro ostanu bez pobjede. Nekoliko kola zaredom Real pruža loše partije, no upisuju bodove, a u kupu su protiv Mallorce odigrali dvije vrlo dobre partije i dva puta teren napuštali poraženi.

Bolji mogući početak gradskog derbija navijači Reala nisu mogli ni zamisliti. Pablo je bez nekog posebnog razloga dribljao Robinha koji mu je uzeo loptu i, nakon što je pokazao Pablu kako se driblja, poslužio Raula u sredini kojem nije bilo teško zabiti za 0:1. Kako bi stvar bila još gora – bila je to 32. sekunda utakmice.

Atleticu je trebalo desetak minuta kako bi se oporavili od početnog šoka, a onda su stisnuli Real i zaredali s prilikama. Motta i Aguero pogodili su prečku Casillasovog gola, Forlan je nekoliko puta prijetio, no Casillas je ponovno bio odličan na golu.

U 42. minuti, već standardno, Real kažnjava promašaje Atletica i Van Nistelrooy, nakon kornera Sneijdera zabija za 0:2. U nastavku utakmica je bila dosta lošija. Real je bio i više nego zadovoljan rezultatom, a domaći igrači nisu mogli vjerovati rezultat na semaforu.

U posljednjoj utakmici 20. kola Barcelona je, teže od očekivanog, došla do pobjede nad Racingom na Nou Campu. Barcelona je, kao i inače, imala loptu u svojim nogama većinu utakmice, no imali su samo dva udarca u okvir gola Coltortija. Jedini gol, vrijedan tri boda, zabio je Henry u 31. minuti lijepim udarcem glavom.

Primera, 20. kolo: Almeria – Deportivo 1:0, Levante – Mallorca 2:2, Osasuna – Athletic Bilbao 2:0, Betis – Recreativo 1:1, Zaragoza – Murcia 3:1, Valladolid – Espanyol 2:1, Atletico – Real Madrid 0:2, Barcelona – Racing 1:0