Dobar dan gostiju

Vedran Attias • nedjelja, 27.01.2008.

Kao što smo i najavili u petak – teško će se netko obogatiti ovaj vikend na Primeri. Koliko su rezultati 21. kola čudni dovoljno govori činjenica kako je "najnormalniji" i najočekivaniji rezultat postignut u Valenciji gdje je Almeria uzela sva tri boda! U derbiju kola Real je slavio na Bernabeu protiv Villarreala. U ostalim utakmicama – Levante, Betis i Getafe slavili su u gostima, Deportivo na Riazoru, a Barcelona nije uspjela doći do bodova u Bilbau...

Deportivo je dočekao Valladolid i konačno su uspjeli priuštiti svojim navijačima malo veselja. Domaćin je odlično ušao u susret i već u sedmoj minuti poveli su preko Lopa, koji je zabio nakon dodavanja Tomasa. U prvom dijelu još smo vidjeli dobar pokušaj Guardada, a gosti su zaprijetili preko Llorentea prije odmora.

Niti minuta nije prošla u nastavku, a Depor je već vodio s 2:0. Guardado je dobro pucao, a Tejada odbijanac sprema u mrežu gostiju. Uporni Meksikanac upisao se i sam u strijelce u 72. minuti na dodavanje Sota, a gosti su uspjeli zabiti samo počasni pogodak nekoliko minuta prije kraja preko Victora Fernandeza.

Espanyol nastavlja s lošim rezultatima, a ovaj put poraženi su na domaćem terenu od Betisa koji se definitivno diže u formi nakon odlaska Cupera. U utakmici s dosta prilika na obje strane – gosti su zabijali na kraju prvog i drugog dijela. U 45. minuti Arzu nalazi Riveru u šesnaestercu Espanyola, a ovaj lijepim udarcem u donji kut trese mrežu Casille.

Vrlo rano u nastavku Espanyol se vraća u igru nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Luisa Garcije koji završava iza leđa Pereire. U nastavku smo vidjeli nekoliko vrlo dobrih prilika na obje strane, no na samom kraju, kada se već očekivala podjela bodova, Edu glavom zabija za pobjedu Betisa. Marko Babić nije sudjelovao u pobjedi Betisa.

Murcia je poražena kod kuće od posljednjeg Levantea. Nezanimljivi prvi dio ne vrijedi uopće spominjati, no zato je nastavak sve nadoknadio. Već u 46. minuti Vallejo dovodi domaćina u vodstvo koje su igrači Murcije držale sve do 20 minuta prije kraja.

U 73. minuti Aguino vraća goste u utakmicu, a Mustapha deset minuta kasnije zabija s bijele točke za vodstvo gostiju i još domaćin ostaje s igračem manje zbog isključenja Mejie. Murcia, s igračem manje, minutu prije kraja koristi veliku grešku vratara gostiju Vujovića i zabija za 2:2, no u sudačkoj nadoknadi Pedro zabija s vrha šesnaesterca za veliko slavlje gostiju.

Racing i Zaragoza odigrali su zanimljivu utakmicu u kojoj je podjela bodova najrealnija. Bolado na samom početku dovodi Racing u prednost, no Milito nakon sat vremena igre i Celades u 84. minuti okreću rezultat na stranu gostiju. Bod Racingu ipak je spasio Tchite u posljednjim minutama utakmice.

Getafe i Almeria potvrdili su dobar dan gostiju u Španjolskoj. Getafe je slavio kod Recreativa, a najavu mogućeg slavlja gostiju stigla je već u drugoj minuti kada Albin zabija za 0:1. Camunas vrlo brzo vraća stvari na početak, no prije odlaska na odmor Granero vraća prednost gostima.

Slika 1 od 2.

Nakon nekoliko dobrih prilika koje je domaćin propustio, Manu u 90. minuti postavlja konačnih 1:3. Kao što smo i predviđali u najavi kola, Almeria je uzela sva tri boda iz Valencije. Krizu, teško se cijela sezona može zvati krizom no nema drugog naziva, Valencije produbila je Almeria. Melo je u ranoj fazi utakmice zabio za 0:1, a Valencia ostatak utakmice nije uspjela ništa napraviti i tako su upisali još jedan poraz na Mestalli.

Atletico Madrid još je jednom pokazao kako nije spreman za borbu s najboljima. Utakmice kao ovu na Mallorci jednostavno moraju dobivati ako žele biti u vrhu tablice. Arango je u 21. minuti zabio za 1:0, a Forlan, Reyes i Mista u nastavku nisu uspjeli izjednačiti. Loš dan Atletica zaokružio je Reyes crvenim kartonom na kraju utakmice.

Slično što vrijedi za Atletico, može se reći i za Barcu koja je nastavila pružati loše predstave u gostima. Dok Katalonci niti kod kuće ne igraju baš dobro, ali dolaze do bodova, u gostima su ove sezone vrlo loši. Bolji nisu bili niti u Bilbau gdje su, iako su dugo vodili, osvojili samo bod.

Goste je u prednost doveo mladi Bojan u 35. minuti, no to je bilo više-manje sve što smo vidjeli od Katalonaca. Messi i Henry igrali su od prve minute, no niti to nije pomoglo gostima dok Ronaldinho nije bio niti na klupi. Athletic je potpuno zasluženo došao do boda pogotkom Llorentea u 79. minuti.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Real i Villarreal na Santiago Bernabeu. Početak je bio odličan za Real kada je Robinho već u osmoj minuti iskoristio dodavanje Gutija i zabio za 1:0, no vrlo brzo odgovorio je Rossi i u 15. minuti vratio stvari na početak.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo nekoliko dobrih prilika Reala, no ne i pogodak. Guti je dobru pucao iz slobodnog udarca, Van Nistelrooy je neosnovano tražio penal, a pogodak Baptiste je opravdano poništen jer je lopta Salgadu pobjegla u gol aut.

Vrlo brzo u nastavku Real je opet poveo. Ramos je lijepo povukao kontru, nakon što je genius touch napravio Guti, iz koje su pucali Guti i Raul, no tek kada je lopta do Robinha završila je iza leđa Diega Lopeza.

Utakmica se ponovno rasplamsala u 76. minuti kada se Capdevila našao sam u kaznenom prostoru Reala nakon kornera i zatresao drugi puta mrežu Casillasa. Nije se dugo čekao odgovor Reala i već u sljedećem napadu Real je opet vodio.

Gago je prekrasno uposlio Sneijdera, koji je malo prije ušao u igru, a Nizozemac lijepo šalje loptu u mrežu gostiju za konačnih 3:2. Gosti su se jako žalili kod ovog pogotka, a čini se i opravdano. Naime, prije svega ovoga Raul je napravio prekršaj na Cyganu koji sudac nije sudio. Do kraja Villarreal je sve karte bacio u napad, no do novog izjednačenja nisu došli.

Primera, 21. kolo: Deportivo – Valladolid 3:1, Espanyol – Betis 1:2, Murcia – Levante 2:3, Racing – Zaragoza 2:2, Recreativo – Getafe 1:3, Valencia – Almeria 0:1, Mallorca – Atletico Madrid 1:0, Athletic Bilbao – Barcelona 1:1, Real Madrid – Villarreal 3:2