Lorient 1:0 Bordeaux
Bordeaux

Bordeaux propustio stisnuti Lyon

Maja Giljanović • nedjelja, 27.01.2008.

Laurent Blancov Bordeaux je beskrvnom igrom na Moustoireu propustio prigodu protiv svoje tradicionalne mušterije Lorienta pobjedom s tri boda izjednačiti se na vrhu s Lyonom...

Drugoplasirani Žirondinci stigli su u Bretanju otvoreno najavljujući pohod na trobod, a statistika i sve tri dosadašnje pobjede Bordeauxa uz to još bez ijednog postignutog gola Gourcuffove momčadi, navodila su "upućene" na fiks dva. Pali kladitelji, pao s 1:0 i Bordeaux, a s druge su strane s olakšanjem odahnuli Lavovi s Gerlanda ususret njihovog uvijek vatrenog lokalnog gostovanja u Saint Etienneu.

Bordeaux je inače kod desetoplasiranog Lorienta stigao s četiri uzastopne pobjede, ali domaćin je vlastite šanse vidio u ovogodišnjoj formi kod kuće. Les Merlus su, naime, pred svojim navijačima slavili od večeras već po peti put u nizu, a pobjedom protiv favoriziranih gostiju skočili su na sedmo mjesto.

Tijek susreta je upućivao na ništa-ništa jer je Bordeaux uglavnom dugim loptama tražio drugog najboljeg strijelca Le Championnata, Davida Belliona, ali je druga ponajbolja obrana lige u svim navratima neutralizirala 25-godišnjeg ove sezone strijelca 11 pogodaka. Lorient, pak, u tradiciji jednog od najlošijih napada, četvrti od dna s 21 postignutim golom, nije se naročito trsio ugroziti vratara Ramea.

Do odluke stižemo u 77. minuti nakon što je minutu ranije Henrique u šesnaestercu pomeo Saifija, a hladnokrvan s bijele točke bio je Christophe Jallet bacivši Bordeauxovog kapetana u jednu, a loptu u drugu stranu za svoj prvi gol ove sezone.

U 20.55 sati, pak, prigodu da se još jednom odlijepi na velikih šest bodova razlike Lyon će na Geoffroy Guichardu tražiti protiv 14. momčadi prvenstva, Rousseyjevog Saint Etiennea.