Saint-Étienne 1:1 Lyon
Lyon

Benzema ukrao bod

Maja Giljanović • nedjelja, 27.01.2008.

Nezasluženi, s obzirom na prikazanu igru tijekom 90 minuta posljednje utakmice 23. kola Le Championnata, bod je na vrućem terenu Geoffroy Guicharda protiv ljutih lokalnih rivala Saint Etiennea osvojio lider prvenstva Lyon...

35.000 domaćih navijača već je započelo s proslavom prve, činilo se, pobjede nad Lavovima nakon 1994. godine (3:0), samo da bi ih gorko prizemljilo poravnanje u prvoj minuti sudačke nadoknade Karima Benzeme.

Vrhunskim je, naime, slobodnjakom prvi topnik lige postigao svoj 15. ovosezonski pogodak prebacivši zid i smjestivši loptu nekih pola metra od stative uz nemoćan pogled skamenjenog vratara Vivianija. Bod Perrinovoj momčadi dostaje za povećanje prednosti nad drugoplasiranim Bordeauxom: nakon kiksa (1:0) u Lorientu Žirondinci kaskaju četiri boda.

Prvo poluvrijeme je inače otvorila diskutabilna odluka suca Layeca koji je Gomisov pogodak nakon savršenog ubačaja Matuidija poništio zbog navodnog ofsajda. Saint Etienne je stisnuo, a ponajveću opasnost svom je vrataru zakuhao Squillaci umalo Coupeta glavom svladavši nakon centra Perrina. U 40. je, pak, francuski reprezentativac odličnim refleksom zaustavio slobodni udarac Dernisa, ali u prvoj minuti nadoknade nevjerojatnim gafom poklonio Rousseyjevoj momčadi vodstvo: probavši otprve degažirati loptu iz peterca pogodio je, od svih mjesta, upravo glavu Gomisa.

U nastavku je Lyon ubacio u višu, ali svejedno suvislijih prigoda nije stvarao - itekako se ponovno osjetilo zbog nezaliječene ozljede (nožni prst) neigranje mozga momčadi, Juninha. Dvojac Benzema/Ben Arfa je prijetio, ali Viviani, zamjena za također ozlijeđenog Janota, pravovremenim intervencijama u 50. i 63. minuti sprečava moguću opasnost. U 66. Fred promašuje s dvanaestak metara i nastavlja s postom kojim Brazilac ne zna za gol još od travnja prošle godine.

I baš u trenucima kad je kretalo slavlje Les Vertsa, Landrin nesmotreno gostima daruje prekršaj na 25 metara kojeg 20-godišnji reprezentativac i želja brojnih velikana (posljednji se u sve duljem nizu oglasio Inter) neobranjivo pretvara u 1:1 i šesti remi ove dvije momčadi u posljednjih osam susreta.