Huntelaar hvata formu za Split

Vedran Babić • nedjelja, 03.02.2008.

Nedjeljni derbi Eredivisie je pripao domaćinu Ajaxu, koji je pred svojim navijačima uvjerljivo nadigrao Feyenoord s 3:0, od čega su dva pogotka zasluga nizozemskog reprezentativca Klaasa Jana Huntelaara. Niti u ostalim utakmicama gosti se nisu proslavili. Dapače, jedina momčad koja je postigla pogodak je Roda...

Nakon ovotjednog poraza od PSV-a, momčad Adriea Kostera se našla pred imperativ utakmicom protiv rivala iz Rotterdama. Još jedan poraz bi ih dodatno spustio niz ljestvicu i time sveo njihove šanse za naslov u znanstveno-fantastične okvire. A da se to barem zasad neće dogoditi najavio je Johnny Heitinga pogotkom već u osmoj minuti. U posljednjoj minuti prvog dijela Huntelaar je zabio za 2:0, čime je svojim suigračima i navijačima osigurao mirniji predah.

Najbolji golgeter lige potvrdio je svoju klasu još jednim pogotkom u nastavku. Iskoristivši pad koncentracije gostiju, u 90. minuti Huntelaar postiže svoj 22. pogodak u prvenstvu za visokih 3:0. Ovakva odlična izvedba 24-godišnjeg napadača dolazi u pravo vrijeme za Tulipane Marca van Bastena, točno uoči njihovog dolaska u Split za prijateljsku utakmicu protiv Vatrenih Slavena Bilića.

Groningen nije uspio pobijediti i u sedmoj utakmici zaredom na svom travnjaku. Utakmica je doduše, dobro započela za domaće koji su preko Berryja Powela poveli u 14. minuti. No u 25. gosti iz Kerkradea imaju prednost što se igrača na terenu tiče. Martijn Meerdink je zaradio izravan crveni karton zbog preoštrog starta na Yuli Matondi. Ipak Roda taj hendikep Groningena iskorištava tek deset minuta prije kraja, kada važan bod donosi iskusni Andres Oper.

U ostala dva dvoboja sigurne pobjede domaćina. Utrecht je s 2:0 svladao Willem II pogocima Cedrica van der Guna i Robina Nelissea, inače trećeg strijelca lige, dok je u tipičnom derbiju začelja slavila Sparta s istim rezultatom protiv Venloa. Jerold Promes i Yuri Rose donijeli su tek treću pobjedu svojim navijačima na vlastitom stadionu ove sezone.

Eredivisie, 23. kolo:
Ajax – Feyenoord 3:0, Utrecht – Willem II 2:0, Sparta Rotterdam – Venlo 2:0, Groningen – Roda 1:1.