Schalke 04 1:2 Wolfsburg
Wolfsburg

Grafiteov trag na Schalkeu

Petar Plevnik • petak, 15.02.2008.

Prvi susret 20. kola Bundeslige donio je iznenađujuću pobjedu Wolfsburga u Gelsenkirchenu, kojom je sastav Felixa Magatha zadržao stopostotan učinak u nastavku prvenstva. Iako je Schalke imao vodstvo, u završnih 20 minuta igre sjajni Brazilac Grafite s dva je pogotka donio gostima pobjedu...

Veliku prigodu propustio je Schalke na Veltins Areni barem na 24 sata doći na drugo mjesto i samo dva boda zaostatka za vodećim Bayernom. Za takav rasplet domaćinima je protiv Wolfsburga trebala pobjeda.

Već je prvo poluvrijeme nagovijestilo kako Schalke neće lako do bodova protiv zahuktalih gostiju, koji su u dva kola nastavka prvenstva osvojil maksimalnih šest bodova. Ipak, domaćini su na odmor mogli s prednošću da je Kuranyi iskoristio jednu od prigoda iz 25. ili 34. minute, kada se našao u 100%-tnim situacijama, kao i Westermann u 39. minuti na asistenciju Rakitića. Ni gosti nisu bili bezopasni, a najbolju prigodu za Vukove imao je Dejagah u 22. minuti, no njegov udarac s 10 metara odlazi zamalo pored vrata.

Kada je trener domaćina Mirko Slomka u 62. minuti Lövenkrandsa zamijenio Vicenteom Sanchezom, a urugvajski napadač samo tri minute kasnije doveo Schalke u vodstvo, činilo se kako je domaći stručnjak napravio potez susreta. Ipak, samo osam minuta kasnije gosti pomalo iznenađujuće stižu do izjednačenja, nakon što spretni Grafite koristi pad Rafinhe i zabija za 1:1. Do potpunog preokreta gosti stižu u 84. minuti nakon što jocker s klupe Edin Džeko bježi domaćoj obrani, Neuer ga ruši, a Grafite sigurno pogađa iz 11-erca za konačnih 1:2.

Ivan Rakitić odigrao je vrlo dobrih prvih 45 minuta, dok je u nastavku odigrao slabije. Tri minute prije kraja zamijenjen je Ze Robertom, a u 73. minuti zaradio je žuti karton.