Petar Plevnik • subota, 16.02.2008.

Subotnji susreti 20. kola Bundeslige ponovno su protekli u znaku hrvatskih napadača. Mladen Petrić s dva je pogotka donio Borussiji tri boda u Cottbusu, dok je Ivanu Klasniću bilo potrebno manje od 20 minuta za pogodak i ovacije prepunog Wesera...

Momčad iz Bremena na svom je Weseru s 2:0 svladala Nürnberg i tako se barem na 24 sata bodovno poravnala s Bayernom, kojeg sutra očekuje neugodno gostovanje u Hannoveru. Domaćini su do pobjede stigli uz veliku pomoć gostujućeg napadača Saenka koji je u razmaku od samo tri minute dva puta požutio, pa su gosti već u 20. minuti ostali s igračem manje.

Novi poklon gostiju stigao je u 30. minuti, kada Rosenberg koristi lošu reakciju gostujućeg kapetana Wolfa i dovodi Werder u vodstvo. Od 63. minute Thomas Schaaf ukazuje prigodu Ivanu Klasniću, a nepunih 20 minuta kasnije Ivan potvrđuje kako s razlogom nosi nadimak Killer. Jensen je lijepo prebacio domaću obranu, a hrvatski napadač udarcem glavom prebacio istrčalog vratara Blažeka za ovacije prepunog Wesera i konačnih 2:0. Uz Klasnića, do 53. minute u redovima domaćina odigrao je Jurica Vranješ.

Pogodak Ivana Klasnića

Teško je zamisliti kako bi izgledao položaj Borussije na ljestvici da u svojim redovima nema Mladena Petrića. Hrvatski je napadač još jednom sjajnom partijom donio žuto-crnima nova tri boda, ovaj put u Cottbusu. Već u osmoj minuti Mladen je s 15 metara zakucao loptu u mrežu Tremmela, da bi pet minuta prije kraja susreta iskoristio lošu reakciju domaćeg vratara i na drugoj vratnici glavom postavio konačnih 0:2, a svojim 11. ovosezonskim pogotkom izborio sebi vodeće mjesto na listi bundesligaških strijelaca!

U redovima Energieja svih 90 minuta od hrvatskih igrača odigrao je samo Mario Cvitanović, Kristijan Ipša bio je na klupi, dok Stiven Rivić nije konkurirao za momčad. Kod gostiju, uz briljantnog Mladena Petrića, prvih 45 minuta odigrao je i Robert Kovač, umjesto kojeg je u nastavku zbog ozljede ušao Wörns.

Iako se činilo kako će dvoboj Herthe i Arminije u Berlinu biti jedini susret bez pogodaka, Berlinčani su do tri boda stigli u posljednjim trenucima susreta, zahvaljujući pogotku Raffaela u trećoj minuti sudačke nadoknade. Svih 90 minuta u redovima domaćina igrao je Josip Šimunić, kao i Andre Mijatović kod gostiju.

Jedan pogodak odlučio je pobjednika i u susretu Hanse i Eintrachta u Rostocku. Tri važna boda domaćinima u borbi za ostanak i prvi poraz gostima u nastavku prvenstva donio je najbolji strijelac domaćina Rahn u 76. minuti.

Vrlo uzbudljivo bilo je u Duisburgu, gdje je aktualni prvak Stuttgart usprkos dva pogotka razlike na odmoru tek u završnici susreta uspio osigurati sva tri boda. Gosti su u vodstvo stigli u 16. minuti preko Gomeza, a njemački je reprezentativac četiri minute prije odlaska na odmor udvostručio prednost Švaba.

Bolje drugo poluvrijeme za domaćine pogotkom iz slobodnog udarca nakon samo četiri minute u nastavku najavljuje Niculescu, da bi već u 57. minuti Ishiaku svojim pogotkom vratio stvari na početak. I kada se već činilo da će susret završiti bez pobjednika, Hitzlsperger u drugoj minuti sudačke nadoknade donosi Stuttgartu sva tri boda. Bojan Vručina promatrao je susret s klupe za pričuve.

Sličan scenarij viđen je i u Karlsruheu, s tim što su domaćini ovdje ipak uspjeli ostati neporaženi. Već u šestoj minuti gosti iz Leverkusena pogotkom Rolfesa stigli su u vodstvo, da bi samo minutu kasnije Iashvili, a potom i Freis propustili izgledne prigode za izjednačenje.

Nastavak susret ponovno bolje otvaraju Apotekari te preko Kießlinga u 58. minuti udvostručuju svoju prednost. Baš kao i u prvom dijelu, nepune dvije minute nakon pogotka gostiju, domaćini imaju odličnu prigodu, koju ovaj put u pogodak pretvara Freis. Uporni domaćini nastavljaju s pritiskom što im se konačno isplatilo u 78. minuti kada Kennedy zabija za najpravednijih 2:2.

Bundesliga, 20. kolo, 15.2.2008.:
Duisburg - Stuttgart 2:3, Karlsruher - Bayer Leverkusen 2:2, Werder - Nürnberg 2:0, Energie - Borussia 0:2, Hertha - Arminia 1:0, Hansa - Eintracht 1:0