Olić nastavio seriju, Toni prestigao Petrića

Petar Plevnik • nedjelja, 17.02.2008.

Posljednja dva susreta 20. kola Bundeslige donijela su dvije uvjerljive pobjede HSV-a i Bayerna. Put do pobjede nad Bochum svojim je pogotkom HSV-u otvorio Ivica Olić, dok je Bayern predvođen sjajnim Lucom Tonijem uvjerljivo slavio u Hannoveru...

Iako nisu odigrali susret za pamćenje nogometaši HSV nakon četiri uzastopna remija došli su do prvenstvene pobjede. Mrežu gostiju pet minuta prije odlaska na odmor svojim devetim prevenstvenim pogotkom načeo je Ivica Olić, nakon što su prethodno Guerrero i Trochowski izigrali gostujuću obranu.

Odličnu prigodu za udvostručenje vodstva HSV je imao preko Guerrera u 58. minuti, no njegov udarac iz neposredne blizine pogađa Laštuvku. Upravo je gostujući vratar šest minuta kasnije "najzaslužniji" za drugi pogodak domaćina, nakon što njegovu lošu reakciju koristi Jarolim te pogađa za 2:0. Isti igrač postavio je i konačnih 3:0 u 71. minuti na asistenciju Ivice Olića, koji je zamijenjen četiri minute kasnije.

S puno iščekivanja najavljivan je dvoboj Hannovera i Bayerna, a najveće nade da domaćini mogu iznenaditi Bavarce polagane su u redovima prvog Bayernova pratitelja Werdera. U prilično uspavanom prvom dijelu najbolji prigodu imao je Bayern u 24. minuti kada Enke nakon udarca Tonija krajnim naporom vadi loptu ispod svoje grede.

Najava loših vijesti za domaćine stigla je u 55. minuti kada sudac Markus Merk na tribinu šalje trenera Hannovera Dietera Heckinga, a samo tri minute kasnije gosti dolaze u vodstvo. Van Bommel je ubacio za Tonija, a talijanski napadač spretnom reakcijom s 10 metara iz okreta dovodi goste u vodstvo.

Samo šest minuta kasnije Talijan je još jednom potvrdio svoju ubojitost, ovaj put na asistenciju Schweinsteigera, da bi isti tandem bio na sceni i osam minuta prije kraja susreta kada Toni hat-trickom potvrđuje uvjerljivu pobjedu Bayerna i sa 13 pogodaka izbija na prvo mjesto bundesligaških strijelaca.