Važne pobjede Sportinga i Benfice

Goran Tomičić • ponedjeljak, 18.02.2008.

Benfica i Sporting su u nedjeljnim utakmicama 19. kola Bwin lige iskoristili poraz Vitorie Guimaraes na gostovanju protiv Nacionala, te stekli prednost u borbi za Ligu prvaka...

Prednost Benfici protiv Navala donio je Rodriguez u 19. minuti. Taj rezultat na semaforu je bio do posljednje minute, kad je Assis potvrdio pobjedu lisabonske momčadi. Rano je poveo i Sporting protiv Amadore, a strijelac je u 17. minuti bio Moutinho. Od 41. minute Amadora je zbog drugog žutog kartona Cabrala igrala s igračem manje, a u 55. minuti su zbog izravnog crvenog kartona ostali i bez Nelsona. Pobjedu je potvrdio Liedson u 77. minuti.

Zanimljivo je bilo u dvoboju Brage i Vitorie Setubal, gdje su gosti značajno povećali izglede za plasman u Europu. Vitoria je povela golom Robsona u 11. minuti, a 14 minuta kasnije Linz je vratio Bragu u igru. Pet minuta prije kraja prvog dijela Chaves je donio novu prednost gostima, a u 76. minuti povisio je Paulinho. Konačnih 2:3 je u posljednjoj minuti postavio Jailson.

U susretu ekipa sa začelja Pacos Ferreira i Academica su podijelili bodove. Lito je u 79. minuti pogodio za prednost gostiju, a domaćima je bod donio Wesley u posljednjoj minuti. Nacional je pogotkom Oliveire u 53. minuti pobijedio Vitoriu Guimaraes.

Bwin liga, 19. kolo
Naval - Benfica 0:2, Sporting - Amadora 2:0, Nacional - Vitoria Guimaraes 1:0, Pacos Ferreira - Academica 1:0, Braga - Vitoria Setubal 2:3.