Lakić dvostruki strijelac u večeri remija

Vedran Babić • subota, 23.02.2008.

Četiri subotnje utakmice 26. kola Eredivisie začuđujuće nisu ponudile niti jednog pobjednika. Najatraktivnija je pak, bez dvojbe bila ona u Almelu, gdje je Heracles odigrao 3:3 protiv Feyenoorda, uz našeg Srđana Lakića koji je zabio dva pogotka za domaćine...

Nekadašnja velika nada hrvatskog nogometa polako pronalazi svoje mjesto pod zvijezdama u Nizozemskoj. 24-godišnji Dubrovčanin je zabio dvaput trenutno drugoplasiranoj momčadi lige u neizvjesnoj utakmici.

Već u prvoj minuti Brazilac u redovima Heraclesa, Everton, matira Timmera i donosi hladan tuš gostima koji uzvraćaju udarac u 17. minuti preko Andrea Bahije. No, samo par minuta potom Lakić odlično koristi asistenciju Garcije Garcije i dovodi Heracles u vodstvo po drugi put na utakmici.

Ipak, Feyenoord se vrlo brzo konsolidirao i preokrenuo stvari u svoju korist. Prvo je Denny Landzaat izjednačio u 31. minuti, da bi preokret upotpunio Nick Hofs u 57. Međutim, Lakić ne dopušta renomiranijim gostima da odu s Polman stadiona punog plijena, već nakon točno sat vremena igre preuzima odgovornost na sebe i realizira jedanaesterac za konačnih 3:3 u oštroj utakmici s čak osam javnih opomena.

AZ i dalje ne zna kako pobijediti. Protiv Twentea su večeras odigrali svoju osmu uzastopnu utakmicu bez slavlja (šest poraza) u dvoboju bez pogodaka, a najbolje šanse su propustili Jenner i David Mendes da Silva.

Vitesse polako ali sigurno od svog Gerledoma stvara neosvojivu tvrđavu. U posljednjih sedam utakmica nisu poraženi, uključujući dvoboj s Rodom koji je završio 1:1. Theo Janssen je u 67. minuti doveo domaćine u vodstvo, a Jean–Paul Saeijs izjednačio je tri minute prije kraja.

Još jedan susret bez pogodaka su odigrali Excelsior i Willem II, koji na gostovanju nije pobijedio još od, vjerovali ili ne, studenog 2006.

Eredivisie, 26. kolo: AZ – Twente 0:0, Heracles – Feyenoord 3:3, Excelsior – Willem II 0:0, Vitesse – Roda 1:1.