Porto nezaustavljiv

Goran Tomičić • nedjelja, 24.02.2008.

U 20. kolu Bwin lige Porto je bez većih problema svladao Pacos Ferreiru. Zanimljiva je bila utakmica Amadore i Uniao Leirije, a važne bodove upisali su Vitoria Guimaraes i Maritimo...

Lucho Gonzalez je u posljednjoj minuti prvog dijela razveselio navijače Porta, a Lopez je u 53. minuti povisio i otklonio sve dvojbe. U posljednjoj minuti konačnih 3:0 je postavio Mariano Gonzalez. Vitoria iz Guimaraesa je minimalno pobijedila Naval i zadržala velike izglede u borbi za Ligu prvaka, a jedini strijelac bio je Desmaretes u 21. minuti.

Amadora se domaćom pobjedom protiv Uniao Leirije dodatno udaljila od zone ispadanja. Gosti su poveli preko Cesara u 18. minuti, a pet minuta prije kraja Ferreira je dodatno šokirao navijače Amadore i Uniao Leiria je na odmor otišla s dva gola prednosti. No, već u 48. minuti zbog drugog žutog kartona ostali su bez Patricka. U 61. minuti Mendonca je smanjio, a 14 minuta kasnije Anselmo donosi izjednačenje domaćinu. Uniao Leiria je do 86. minute imala vrijedan bod, ali onda je Eder svladao vlastitog vratara. Konačan rezultat je u posljednjoj minuti postavio Anselmo svojim drugim golom.

Dramatično je bilo i u dvoboju Belenensesa i Maritima, kandidata za nastup u Europi. Belenenses je poveo golom Weldona u 15. minuti, ali 13 minuta kasnije ostao je bez isključenog Costinhe. Maritimo je brojčanu prednost iskoristio već u 32. minuti preko Brune s bijele točke, a Marcinho je u 48. minuti pogodio za prednost gostiju. Mossoro u 74. minuti postavlja konačnih 1:3.

Bwin liga, 20. kolo
Vitoria Guimaraes - Naval 1:0, Amadora - Uniao Leiria 4:2, Belenenses - Maritimo 1:3, Porto - Pacos Ferreira 3:0.