Pao i Ciudad Real

Petar Plevnik • nedjelja, 02.03.2008.

Nakon susreta četvrtog kola druge faze natjecanja po skupinama u Ligi prvaka nema više neporaženih momčadi. Za takav rasplet pobjedom nad Ciudad Realom pobrinuo se Montpellier. Od hrvatskih igrača najbolji učinak ponovno je imao Drago Vuković...

Skupina 1

Kiel je još u četvrtak gostovao kod Čehovskih medveda i iz Rusije se vratio sa nova dva boda. Sjajan je u pobjedi Kiela od 32:26 bio M. Andersson sa 20 obrana, dok je najbolji strijelac ponovno bio Karabatić sa sedam pogodaka. Kod domaćina 18 obrana Kostigova i šest pogodaka Čipurina.

Vezane vijesti

Na ruku Kielu išao je i rezultat iz dvoboja Ivrya i Ademar Leona, u kojem su do prve pobjede u skupini došli domaćini. Iako su Španjolci na odmor otišli sa čak četiri pogotka prednosti (14:18), Francuzi u nastavku rade potpuni preokret te dolaze do prve pobjede u skupini.

Rezultati: Čehovski medvedi - Kiel 26:32, Ivry - Ademar Leon 36:33.

Skupina 2

Nakon tri pobjede u drugoj fazi natjecanja, rukometaši Ciudad Real u Montpellieru su upisali prvi poraz u skupini. Predvođeni Bojinovićem i Hmamom sa sedam pogodaka domaćini su došli do zasluženih 28:26. Kod Ciudada, za koji nije nastupio Petar Metličić, najbolji Stefansson sa šest pogodaka.

Poraz Ciudad Reala odlično je iskoristio Gummersbach, koji je pobjedom u Velenju zadržao izglede za plasman u polufinale. Iako su se Slovenci solidno držali u prvom dijelu (11:12), u nastavku je presudila kvaliteta gostiju koji su na kraju slavili sa uvjerljivih 29:21. Kod gostiju najbolji Stojanović sa 14 obrana te Alvanos sa osam pogodaka, dok kod Gorenja ponovno najbolji strijelac Vuković sa šest pogodaka.

Rezultati: Montpellier - Ciudad Real 28:26, Gorenje Velenje - Gummersbach 21:29.

Skupina 3

Uz sjajnu pobjedu nad HSV-om, Zagrebu je na ruku išao i rezultat iz drugog susreta skupine, u kojem su Flensburg i Portland podijelili bodove. Iako su Nijemci na odmor otišli s dva pogotka prednosti (17:15), kao i u domaćem dvoboju protiv HSV-a rukometaši Flensburga na kraju se morali zadovoljiti samo bodom. Prvo ime u redovima Flensburga s devet pogodaka bio je Christiansen, dok se Blaženko Lacković dva puta upisao u strijelce. Kod gostiju šest pogodaka Kjellinga, dok je jedan manje postigao Ivano Balić.

Rezultati: Flensburg - Portland San Antonio 30:30, Zagreb CO - HSV 27:26.

Skupina 4

Puno jasnije stvari nakon odigrano četvrtog kola su u skupini 4. Barca je uspješno apsolvirala gostovanje u Celju. Predvođeni Hvidtom sa 14 obrana i Nagyem sa sedam pogodaka gosti su slavili sa 32:27. Kod domaćina po pet pogodaka Špilera i Trivundže, a jednom se u strijelce upisao i Igor Kos.

Glavni konkurent Barceloni za mjesto u polufinalu biti će Gudme. Danci ne posustaju i ovo su kolo na domaćem terenu sa 28:25 svladali Pick. Iako su Mađari na odmor otišli s tri pogotka prednosti, u nastavku domaćini predvođeni Hansenom sa sedam pogodaka dolaze do konačnih 34:33. Kod Mađara najbolji Bajusz sa sedam pogodaka.

Rezultati: Celje PL - Barcelona 27:32, Svendborg Gudme - Pick Szeged 34:33.