Levanteu bodovi spasa

Vedran Attias • nedjelja, 02.03.2008.

Sve “bitne“ momčadi igrale su svoje utakmice u subotu, a u nedjelju su momčadi iz srednjeg i donjeg dijela tablice odigrale svoje utakmice. Racing je u posljednjim minutama odnio bodove iz Valladolida, Mallorca se sa igračem manje osvojila bod kod Getafea, a Villarreal je još jednom razočarao…

Racing nastavlja svoju odličnu sezonu i pobjedom kod Valladolida popeli su se na mjesto koje vodi u kup Uefa sljedeće sezone. Domaćin je imao loptu većinu prvog dijela, no nisu uspjeli stvoriti previše šansi. Llorente je imao solidnu priliku na početku, no niti on niti Victor nisu bili precizni.

S druge strane, Smolarek i Munitis bili su vrlo opasni po vrata domaćina iz kontranapada. Jednu takvu su povukli gosti i lopta je došla do Serrana koji centrira i pogađa Duschera, a ovaj glavom šalje loptu u mrežu za pobjedu Racinga.

Iako je trener Levantea De Biasi, nakon poraza na Camp Nou rekao kako bi bilo pravo čudo kada bi se njegov klub spasio od ispadanja, njegovi igrači odigrali su vrlo dobru utakmicu i pobijedili Zaragozu koja ove sezone igra vrlo loše i ovo im je četvrti poraz u nizu.

Levante je imao nekoliko dobrih prilika na samom početku, a posebno je dobra bila ona Rigina kada je Cesar odlično reagirao i spasio svoju mrežu, no – samo na kratko. Domaćin je poveo u 21. minuti kada je Geijo glavom zatresao mrežu Cesara.

Riga se ipak upisao u strijelce nakon sat vremena igre i povećao prednost Levantea na 2:0, a sve što su gosti napravili do kraja bilo je smanjenje vodstva preko Oscara u 66. minuti.

Slika 1 od 2.

Pravu golijadu vidjeli su gledatelji na Alfonso Perez stadionu. Iako je Getafe vodio 2:0 nakon samo 11 minuta te gotovo sat vremena igrali sa igračem više, nisu uspjeli doći do pobjede protiv borbene Mallorce.

Cotelo i Albin donijeli su Getafeu veliku prednost nakon samo desetak minuta igre, no Guiza, iako je Abbondazieri odlično obranio prvi udarac, posprema loptu u mrežu iz drugog pokušaja za 2:1.

Kada je Scaloni dobio drugi žuti karton u 36. minuti, a dvadesetak minuta kasnije Ramis zabio autogol za 3:1, činilo se kako će Getafe upisati pobjedu, no momčadi Michaela Laudrupa uspjela je ne pobijediti. Arango i Ramis zabili su golove u razmaku od samo tri minute, postavili konačnih 3:3 i odnijeli jedan bod na Mallorcu.

Betis je na domaćem terenu upisao novu pobjedu. Uvjerljivom igrom i vrlo dobrom realizacijom pobijedili su Murciju 4:0. Loš dan gostiju počeo je već u 15. minuti kada je Arzo zatresao vlastitu mrežu i donio prednost Betisu.

Edu, koji je zaista u sjajnoj formi, zabio je za 2:0 nekoliko minuta prije odmora, a kada je Pavone u 56. minuti zabio za 3:0 – pitanje pobjednika bilo je riješeno. Konačnih 4:0 postavio je Rafael Sobis s bijele točke petnaest minuta prije kraja.

Villarreal je opet ostao bez pobjede na domaćem terenu. Žuta podmornica nije zabila gol u dvije od zadnje tri domaće utakmice, pa tako nisu uspjeli zabiti niti Osasuni kojoj je ovo prvi bod s gostovanja u zadnja tri mjeseca.

Nihat, Franco, Senna i Cazorla imali su solidne prilike, no Ricardo se nije dao savladati. Najbolju gostujuću priliku u nastavku promašio je Vela kada je solidno pucao, no i Lopez bio siguran.

U posljednjoj utakmici 26. kola igrali su Almeria i Athletic Bilbao i podijelili bodove. Almeria je povela nakon sat vremena pogotkom Negreda s bijele točke, a konačnih 1:1 i bod gostima donio je Llorente golom u 73. minuti.

Primera, 26. kolo: Valladolid – Racing 0:1, Levante – Zaragoza 2:1, Getafe – Mallorca 3:3, Betis – Murcia 4:0, Villarreal – Osasuna 0:0, Almeria – Athletic 1:1