Napoli 1:0 Inter
Inter

Prekinuta nepobjedivost Intera

Ivana Spahija • nedjelja, 02.03.2008.

Nakon 25 odigranih kola bez ijednog poraza, nogometaši Intera se nakon susreta 26. kola Serie A kući ipak vraćaju poraženi. Napoli je na domaćem terenu minimalnom pobjedom svladao vodeću momčad prvenstva, koja je u Napulj pristigla bez nekoliko važnih igrača, što je na kraju očito presudilo i prekinulo Interov niz nepobjedivosti...

U posljednjoj utamici dana, Inter je na gostovanju u Napulju poražen od momčadi Napolija rezultatom 1:0. Brojni izostanci kod vodeće momčadi prvenstva očito su uzeli danak, a domaćini su iskoristili pruženu priliku i crno - plavima nanijeli prvi poraz sezone. Napoli je do vodstva došao već u trećoj minuti susreta, Lavezzi je dugom loptom pokušao svladati Julia Cesara, koji je tu loptu odbio do Zalayete, a napadač domaće momčadi nije propustio priliku pospremiti je u mrežu Intera.

Situacija je nakon tog pogotka postala još gora za goste iz Milana. Napoli je napadao, braniči Intera jedva odolijevali nasrtajima raspoloženih domaćina. U 17. minuti je Contini pokušao povisiti prednost Napolija na 2:0, ali je gađao malo pokraj gola. Vratar gostiju iskazao se u 25. minuti kada je nogama jedva uspio odbiti odličan pokušaj Hamsika. Nogometaši Intera umalo su postigli i autogol, a udarac Materazzija s gol crte je izbio Julio Cesar.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo veće promjene u igri obiju momčadi. Napoli je napadao, gosti se branili. U 73. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćine nakon što je Julio Cesar u prostoru srušio Gargana. Vratar Intera se odmah iskupio za tu pogrešku i uspio je obraniti udarac Zalayete s bijele točke. Utakmica je tako završila minimalnom pobjedom Napolija od 1:0, a Inter unatoč porazu i dalje ostaje vodeća momčad prvenstva, ali sa samo šest bodova prednosti ispred drugoplasirane Rome. Napoliju su ova tri boda donijela uspon na 11. mjesto na ljestvici.

Serie A, 26. kolo: Napoli - Inter 1:0.