Milan na nuli, Roma sigurna

Ivana Spahija • subota, 01.03.2008.

Odigrana su prva dva susreta 26. kola Serie A. Roma je na svom Olimpicu s visokih 4:0 došla do pobjede nad Budanovom Parmom, a iste sreće nije bila momčad Milana, koja je remijem protiv Lazija produžila nezavidan niz neriješenih rezultata i četvrti put za redom ostala bez pobjede...

Roma se nakon jednog kola bez pobjede ponovno vratila navikama pobjeđivanja. Vukovi su na Olimpicu deklasirali Parmu sa četiri pogotka u mreži Buccija. Naš Igor Budan odigrao je prvih 57 minuta u dresu gostiju, a tada ga je na terenu zamijenio Coly. Prvih 20 minuta susreta pripalo je nogometašima Parme, točnije, Igoru Budanu. Naš je nogometaš u dva navrata zaprijetio vratima domaćina. Budan je već u petoj minuti glavom pokušao zatresti mrežu Donija, ali je vratar Rome bio na mjestu i obranio taj udarac. Budan je ponovno zaprijetio u 20. minuti kada je nakon solo prodora uputio udarac prema vratima domaćina, ali je i to zaustavio Doni.

Nakon početnog pritiska gostiju, Roma je preuzela stvar u svoje ruke. Vukovi u prvom poluvremenu nisu imali previše prilika, ali su i jednu vrijednu iskoristili. Igrala se 27. minuta, Tonetto je ubacio loptu u šesnaesterac, gostujući vratar Bucci je nespretno odbio do Aquilanija koji nije propustio priliku zatresti mrežu Parme za vodstvo Rome od 1:0.

Nakon prilično "stidljivih" početnih 45 minuta, nogometaši Rome razigrali su se u nastavku. U 51. minuti je Tonetto ponovno uputio idealnu loptu u prostor Parme, Panucci je uputio udarac prema vratima Buccija, a branič Parme Falcone želio je tu loptu prebaciti preko gola. Međutim, glavom je zatresao vlastitu mrežu i Vukovima donio vodstvo od 2:0.

Roma je u 80. minuti povela s 3:0, a tome je svojim pogotkom pridonio kapetan Vukova Totti. Utakmica je konačno rješenje dobila u 94. minuti kada je, nakon katastrofalne reakcije u obrani Parme, Vučinić matirao Buccija za konačnih 4:0 i nova tri boda Rimljanima.

Ni četvrti put za redom Milan nije uspio doći do pobjede u domaćem prvenstvu, crveno - crni su na San Siru remizirali s Lazijem rezultatom 1:1. Utakmica sama po sebi bila je daleko od atraktivne, bez puno pravih prilika i s igrom većinom po sredini terena. Naš Dario Šimić susret je promatrao s tribina, a svoj prvi nastup u Serie A upisao je Kakin mlađi brat Digao. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, s tek jednom većom prilikom, i to gostiju iz Rima. U 19. minuti Silvestri je pokušao iznenaditi Kalca, ali je domaći vratar s lakoćom obranio njegov pokušaj. Vratima Ballotte u nekoliko su navrata pokušali zaprijetiti mladi Pato i Paloschi, ali bez opasnosti po vrata Lazija.

Drugo poluvrijeme započelo je nešto življe nego prvo. Gosti su vršili pritisak na vrata Milana, dvije je prilike za vodstvo propustio Pandev. Njegove udarce u 51. i 53. minuti obranio je raspoloženi Kalac. Lazio je uskoro ipak došao do vodstva, i to u 54. minuti. Rocchi je ubacio, a Bianchi s lakoćom matirao vratara Milana. Deset minuta kasnije dosuđen je jedaneasterac za Milan. Siviglia je u u prostoru povukao Kaladzea, a sudac je pokazao na bijelu točku. Precizan u izvođenju najstrože kazne bio je Oddo i izjednačio rezultat na 1:1. Tim je rezultatom utakmica i završena, Milan je ponovno doživio razočaranje i ostao bez pobjede, a ništa bolje nije se provela ni momčad Lazija koja je trenutno na 12. mjestu na ljestvici.

Serie A, 26. kolo: Roma - Parma 4:0, Milan - Lazio 1:1.