Važna pobjeda Riječanki

Maja Čeko • četvrtak, 06.03.2008.

Nakon prvenstvene pauze zbog Hrvatskog kupa odigrane su prve tri utakmice 19. kola Dukat 1. HRL za žene. Jedinu domaću pobjedu uspjele su ostvariti rukometašice riječkog Zameta, dok su ostale dvije pobjede otišle u ruke gostujućih ekipa.

Igračice riječkog Zameta dobile su priliku popraviti svoj dojam nakon što im je u prošlom kolu Podravka doslovce napunila mrežu sa 43 pogotka. U goste im je stigla pulska Arena u želji da popravi svoj plasman prema vrhu ljestvice.

Rukometašice Arene krenule su u utakmicu i odmah povele 2:0. Takav rezultat nije trajao dugo jer Zamet nije dopustio da im pulske rukometašice tako brzo pobjegnu. Ubrzo nakon izjednačenja, Zamet stvara razliku od tri pogotka, a potom i pet golova prednosti koji su se pred kraj poluvremena smanjili na samo jedan rezultatom 10:9. U drugom poluvremenu Arena je hvatala priključak za Zametom koji im je ipak uspio bježati dva pogotka da bi se prednost na kraju povećala na šest pogodaka koje Arena više nije uspjela dostići. Na krilima najefikasnije igračice utakmice, Dine Brčić, sa deset pogodaka, Zamet je osvojio nova dva boda u prvenstvu.

Potaknuta visokom pobjedom protiv Osijeka u prošlom kolu, ali i zasigurno dodatno motivirana nakon što je od Podravke ispala u Hrvatskom kupu, Lokomotiva je otišla na gostovanje kod pretposljednje plasirane ekipe prvenstva, Tvin-Trgocentra.

Nitko nije očekivao da će Virovitičanke pružiti takav otpor Lokomotivi. Priredile su joj pravo iznenađenje kroz početak utakmice uspijevajući im bježati sa golom prednosti. Iskusne Lokosice se ipak nisu dale i uspjele su svojim protivnicama pobjeći na 3 gola prednosti rezultatom 9:6. Virovitičanke su pokušale uloviti priključak, ali bezuspješno i tako završile poluvrijeme sa rezultatom 18:12 za Lokomotivu.

Drugo poluvrijeme je Lokomotiva dopustila Tvinu da se približi na najviše tri gola razlike da bi na kraju utakmicu završile sa šest golova prednosti. Među najboljima kod Lokomotive bile su Nikica Pušić sa devet pogodaka te Golubić i Penezić, a kod Tvina je prednjačila Šerić sa osam pogodaka.

Posljednja odigrana utakmica bila je između ekipa koje se nalaze blizu dna ljestvice, između Koke i Sesveta. Varaždinke su sa gostovanja uspjele bez većih problema otići kući sa nova dva boda pobjedom od 26:24.