Domaće pobjede Kutjevačkog podruma i Trogira

Maja Čeko • subota, 08.03.2008.

Završene su sve utakmice 19.kola Dukat 1.HRL za žene osim one između Podravke i Trešnjevke koja je odgođena zbog Podravkinih obaveza u Kupu pobjednica kupova. U utakmicama koje su se danas igrale, bez većih problema, pobjede su otišle domaćinima.

Utakmica između Trogira i Osijek Croatia osiguranja imala je poseban značaj za obje ekipe. Obje su pobjedom u ovoj utakmici mogle sebi osigurati pomak na ljestvici, a Trogir bi se približio Ligi prvaka.

Osijek CO je tako stigao u goste raspoloženim Trogirankama na utakmicu koja je u prvim minutama bila izjednačena, ali ubrzo Trogir bježi na sedam golova prednosti kojima se Osječanke ne uspijevaju približiti do kraja poluvremena.

Nakon odmora na poluvremenu, Osječanke se vraćaju na teren jednako nespremne kao i u prvom poluvremenu pa im Trogir u jednom trenutku bježi na čak 16 golova razlike rezultatom 23:7. Osijek se tada budi iz duboka sna i radi seriju od 9:1, ali to nije bilo dovoljno za povoljniji rezultat. Konačno je na semaforu pisalo 26:18.

Najefikasnija igračica na utakmici i u redovima Trogira bila je Petković sa osam pogodaka, a u redovima Osijeka najbolja je bila Živalj sa sedam pogodaka.

U goste Kutjevačkom podrumu stigle su rukometašice Splita koje niti nakon ove utakmice, iako je to bilo za očekivati, nisu uspjele osvojiti nove bodove. Od početka su Požežanke dominirale i povećavale razliku u golovima kako bi prvo poluvrijeme završile sa devet golova prednosti.

U drugom poluvremenu, Požežanke su još više povećale svoje vodstvo i privele utakmicu kraju te upisale nove bodove u prvenstvu. Marušić i Raguž bile su najbolje u redovima Kutjevačkog podrumu sa po sedam golova, a kod Splićanki Lisica sa isto toliko golova.