Kiel prvi polufinalist

Petar Plevnik • četvrtak, 13.03.2008.

Aktualni europski prvak Kiel prvi je polufinalist Lige prvaka. U posljednjem kolu skupine 1 sastav Noke Serdarušića prema očekivanjima na domaćem terenu bio je bolji od Ademar Leona, dok su u drugom susretu Čehovski medvedi uvjerljivo slavili nad Ivryem...

Od prve minute europski su prvaci jasno dali do znanja Španjolcima kako neće dopustiti nikakvo iznenađenje te u nijednom trenutku tijekom prvog dijela nisu dopustili gostima da dođu do do izjednačenja, što je rezultiralo s prednošću Kiela od četiri pogotka na odmoru (18:14). Početnih 10 minuta nastavka Zebre su odigrale još bolje, pa je u 40. minuti susret praktički bio riješen (23:16).

U pobjedi Kiela 32:26 istaknuo se se Omeyer s 18 obrana te K.Andersson sa sedam pogodaka, dok kod Ademar Leona najbolji Stranovsky sa devet pogodaka. Naš Mirko Alilović branio je u prvom poluvremu i za to vrijeme ostvario je šest obrana.