Lazio 3:2 Roma
Roma

Il classico riješen u posljednoj minuti

Ivana Spahija • srijeda, 19.03.2008.

Nevjerojatan rasplet 29. kola Serie A upotpunio je Il classico između Lazija i Rome. Iako ove sezone praktički nisu predstavljali prijetnju vodećim momčadima, Nebesko - plavi su pronašli motivaciju u utakmici protiv gradskog rivala i nakon uzbudljivih 90 minuta svladali Romu rezultatom 3:2...

Roma je porazom protiv Lazija pridonijela neslavnom rekordu Serie A u kojem nijedna od vodećih pet momčadi lige nije ostvarila pobjedu. Unatoč velikim najavama i ogromnoj prednosti "na papiru", Vukovi ipak nisu uspjeli svladati gradskog rivala. Lazio se ovom pobjedom osvetio za poraz u prvom dijelu sezone kada je Roma slavila identičnim rezultatom.

Vukovi su "sramežljivo" ušli u utakmicu, dopuštajući nogometašima Lazija da se opasno približe vratima Donija. Tako je vratar Rome u sedmoj minuti skinuo solidan pokušaj Kolarova. U nastavku su živnuli i "gosti", Totti i Cassetti su nekoliko puta zaprijetili mreži Ballotte, ali bez većeg uspjeha.

Ipak, pritisak Rome donio je rezultata u 31. minuti susreta. Vučinić je s ruba prostora ubacio za Taddeija, veznjak Lazija Behrami je u pokušaju da račisti taj udarac loptu poslao upravo do Taddeija, koji je pogodio mrežu Ballote za vodstvo Vukova od 1:0. Identična situacija ponovila se u 43. minuti, samo što se ovaj put to dogodilo u prostoru Rome. Doni je odbio loptu do Pandeva, koji je potom s lakoćom zatresao mrežu Rome i poravnao rezultat na 1:1.

No, to je bilo samo zagrijavanje. U 51. minuti poništen je pogodak Romi zbog zaleđa Tottija, a šest minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Lazio. Bianchi je pao u prostoru Rome, a sudac je pokazao na bijelu točku. Rocchi je izveo traljav udarac s bijele točke, ali je Doni ipak zakasnio uhvatiti tu loptu pa je Lazio poveo s 2:1.

Roma se uspjela oporaviti od šoka već nekoliko minuta kasnije i u 63. minuti mreža se ponovno tresla. Totti je idealno usposlio Perrottu koji je potom s lakoćom matirao Ballottu i poravnao rezultat na 2:2. Konačno rješenje derbija dogodilo se u prvoj minuti sudačke nadoknade. Gužvu u šesnaestercu Rome najbolje je iskoristio Behrami koji je pogodio mrežu Donija za konačnih 3:2 i veliku pobjedu Lazija nad gradskim rivalom. Roma je ovim porazom propustila veliku priliku približiti se vodećem Interu na četiri boda zaostatka, a Lazio se nakon pobjede nad Vukovima našao na devetom mjestu na ljestvici.

Serie A, 29. kolo: Lazio - Roma 3:2.