Frane Vitaić 25'
Šibenik

Eurogolovi za par stotina ljudi

Tomislav Pacak • subota, 22.03.2008.

Prava je šteta što dvoboj Dinama i Šibenika nije došlo pogledati više od, za milijunski grad bijednih, 300 gledatelja jer se imalo što vidjeti. Dinamo je konačno odigrao utakmicu "iz gušta", logično za momčad koja ima toliku prednost na ljestvici, a rezultat takve igre bila je uvjerljiva pobjeda, ali i nekoliko prekrasnih pogodaka..

Ivica Vrdoljak
24'
Arijan Ademi
63'

Ivica Kalinić

Uvertira utakmice nije davala puno razloga za optimizam uoči posljednje utakmice 25. kola - Maksimir je bio sablasno prazan, tek je možda 300-tinjak ljudi došlo pogledati gostovanje Šibenčana. Bilo bi i više gledatelja da Boysi nisu odustali od utakmice jer im policija nije dopustila unos jednog transparenta.

Ako su već izostali gledatelji i posebna neizvjesnost obzirom na nepostojeću utrku za prvaka, nisu izostali eurogolovi u režiji obje momčadi, pa tih par stotina gledatelja ipak nije požalilo što su subotnju večer proveli uz Dinamo i Šibenik.

Slika 1 od 2.

Šibenik je u Zagreb stigao bez "pola momčadi", ali je i takav pokušao bar donekle odigrati i napadački. Do same završnice prvog dijela, takva hrabra strategija Šibenčane je držala u egalu, no sjajni pogoci Modrića i Tadića riješili su utakmicu krajem prvog dijela.

Prvi se puta Dinamo "ukazao" u 10. minuti - Mihael Mikić izbjegao je zaleđe, pokušao ubaciti na drugu stativu, a nakon reakcije obrane lopta mu se vratila te ju je Mika proslijedio u - gredu.

Potom je na sličan način pobjegao Josip Tadić, dobar udarac obranio je Slavica; odbijanac dolazi do Vukojevića, ali Slavica i njegov udarac dobro kroti, točnije, izbija u korner.

Slika 2 od 3.

Ipak, obrana Šibenika nije još dugo odolijevala. Dino Drpić dugom je loptom uposlio Balabana koji izbjegava ofsajd-zamku, izlazi sam pred Slavicu i vrlo preciznim udarcem u donji lijevi kut donosi Dinamu početnu prednost.

Igru je uskoro zbog čini se lakše ozljede morao napustiti Igor Bišćan (zamijenio ga je Vrdoljak), a odmah potom Šibenik je iznenađujuće došao do izjednačenja. Frane Vitaić izvrsno je izveo slobodan udarac s otprilike 25 metara, Koch nije stigao reagirati i lopta se od grede odbila u gol za 1:1. Bio je to prvi, i kako se pokazalo jedini, udarac Šibenčana u prvom dijelu, no udarac na koji Vitaić može biti itekako ponosan.

Slika 3 od 4.

Dinamo je potom krenuo u ofenzivu, u 30. minuti Tadić pokušava "škaricama" (preko gola), potom Mikulić glavom pored vrata šalje centaršut Modrića. Šibenik je odolijevao do 41. minute kada je na trenutak zaboravio na Luku Modrića, a reprezentativcu je to bilo dovoljno za eurogol s 20 metara - Luka je okrenuo čuvara i pogodio gornji lijevi kut Slavičinih vrata za 2:1

Šibenčani se nisu ni snašli, a već su se našli u minusu od dva pogotka. Krasnu akciju odigrali su Modri, lopta je došla do Tadića na 15-ak metara od gola, a Đakovčanin briljantnim udarcem lansira loptu u suprotni gornji kut za 3:1.

U drugom poluvremenu tempo je, dakako, pao, Šibenčani su shvatili da do bodova neće doći, dok je Dinamo ipak malo usporio. Mogli su, istina, gosti odmah doći do smanjenja zaostatka, Gabriel se okrenuo na pet metara i pucao u suprotni kut, ali odlično reagira Koch i izbija u korner.

Slika 4 od 5.

Gledatelje su u 55. minuti zabavili Balabana i Modrić s nekoliko "lažnjaka", na kraju Modrić puca, a Slavica brani. Ako je slučajno i bilo nade u šibenskim redovima, ona je nestala u 58. minuti. Luka Modrić još je jednom dobro izveo "slobodnjak", naciljao glavu Drpića, a ovaj sjajnim udarcem glavom ostavlja Slavicu nemoćnog i po četvrti puta na utakmici.

Dinamovci su utakmicu dovršili u 75. minuti. Ademi je srušio Mandžukića u kaznenom prostoru, a s bijele točke precizan je Modrić. Imao je aktualni prvak nekoliko prilika i za šesti gol, no zadovoljili su se Modri s pet komada u mreži gostiju.

Dinamo je tako nastavio po toplo-hladnom principu - ako su u Kranjčevićevoj razočarali nulom protiv Zagreba, protiv Šibenika su oduševili lijepim golovima, a neku bolju igru teško je i očekivati obzirom na ambijent i konkurenciju... Šibenik će, pak, bodove morati tražiti negdje drugdje, na Maksimiru ih ionako nisu vjerojatno ni očekivali...