1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 22.03.2008., Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1000
4:0 Međimurje
Međimurje

Slaven Belupo - Međimurje: Četiri komada u 15 minuta

Ivana Strahija • subota, 22.03.2008.

Čakovčani su se u Koprivnici držali sve do 75. minute, kad se domaćinima konačno isplatila terenska inicijativa, a kad ih je jednom krenulo više nije stalo, pa je susret završen čak i previsokim rezultatom od 4:0.

Dario Šoltić
71'
21
Zoran Ratković
78'
3
Franjo Pintarić
82'
Miljenko Dovečer

Teško da bi se igdje u Hrvatskoj danas našao teži teren za nogomet no što je to bio onaj u Koprivnici. Snijeg, voda koja stoji i blato uvelike su onemogućili bilo kakvo smisleno igranje nogometa, pa veći dio susreta u stvari ni nije vrijedan spomena, barem što se atraktivnih akcija tiče.

Samu utakmicu ipak otvaraju domaćini, u prvoj minuti bivši Međimurac, a sad Koprivničanac Kresinger propušta odličnu šansu, najveću poluvremena, do koje je došao sam, no lopta završava pored Čonkaševa gola.

Nešto pokušavaju i Šehić, te s gostujuće strane Eliomar, no kako smo već rekli, nemogući uvjeti jednaki su za sve, pa se rezultat ne mijenja. Međimurci su imali dobrih dvadesetak minuta od 10. do 30. minute, pokušavaju kontranapadima, koji ipak ne ugrožavaju Rodića.

0:0 na semaforu stoji sve do 75. minute, kad se domaćima konačno otvorilo. Na najljepši način pobjedu Slavena najavljuje Šehić, koji škaricama vodi domaće u vodstvo. Situacija odmah potom postaje još teža za goste, čiji Prijić, zbog predugog jezika i potom naguravanja suca, dobiva ekspresnu kartu za svlačionicu.

Slaven brojčanu nadmoć iskorištava do krajnosti, pa Delić u 83. minuti iskosa diže na 2:0. Obrana Međimurja tada prekršajem zaustavlja Šehića u svom kaznenom prostoru, a sudac Krečak pokazuje na bijelu točku. Siguran je egzekutor penala Poljak.

Finalnih 4:0, i potpuni potop u koprivničkom blatu Čakovčani doživljavaju već u sudačkoj nadoknadi, kad je Šehić i opet precizan.