1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 22.03.2008., Vinkovci, HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Marko Kartelo 63'
Zagreb

Cibalia - Zagreb: Prekidi rastužili Vinkovčane

Petar Plevnik • subota, 22.03.2008.

Iako su nakon manje od 15 minuta igre imali vodstvo od 2:0, nogometaši Cibalije nisu uspjeli u Vinkovcima slaviti protiv Zagreba, koji je tako i sedmi uzastopni susret ostao neporažen...

Ivan Baraban
45'
28
Edin Husić
45'
26
Adin Džafić
79'
Marko Grgić
45'
17
Igor Jugović
85'

Miroslav Blažević

Suprotno najavama domaćeg trenera Srećka Lušića, u početnom sastavu Cibalije našao se i "ranjeni" trojac iz Osijeka, Leutar, Radas, Malčić, dok je prigodu umjesto Husića od prve minute dobio povratnik Ivan Žgela.

Početne su minute igre pripale desetkovanim gostima, koji su prvi zaprijetili i to u petoj minuti, nakon što je Mujdža oprobao svoj udarac sa preko 20 metara, a vratar domaćina Burcsa samo nakratko uspio odbiti, no srećom po Vinkovčane Leutar je otklonio opasnost.

Već u sljedećoj minuti Cibalia je stigla u vodstvo. Maroslavac je na desnom boku pronašao Malčića, koji podvaljuje loptu za Dodika, obrana gostiju neuspješno pokušava namjestiti zaleđe, a iskusni napadač domaćina izlazi sam pred Stojkića i rutinski pogađa za 1:0.

I nakon vodstva nogometaši Cibalije prepustili su incijativu Zagrebašima, orijentiravši se prije svega na brze kontranapade. Takva igra još je jednom urodila plodom u 13. minuti, kada iz naizgled neopasne situacije Dodik iz okreta sa 15-ak metara pogađa suprotni kut nemoćnog Stojkića za 2:0 Vinkovčana.

U 20. minuti bilježimo spornu situaciju, nakon što Malčić pada nakon duela sa Stojkićem, a iako se činilo da je vinkovački napadač prvi startao na loptu, sudac Ivan Bebek sudi prekršaj na gostujućem vrataru.

I kada se činilo kako će Vinkovčani na odmor s ugodnih 2:0, Zagreb je četiri minute prije kraja prvog dijela došao do pogotka. Nekadašnji igrač Cibalije Mario Čutura izveo je udarac iz kuta, a na prvoj vratnici najviši u skoku bio je Parlov i glavom zakucao loptu kraj ukopanog Burcse za 2:1.

Već u prvoj minuti nastavka gosti su imali dobru prigodu za izjednačenje, no Pejić iz dobre pozicije glaovm puca ravno u Burcsu, da bi domaćini uzvratili dvije minute kasnije, kada rezervist Husić odličnim udarcem s 20-ak metara prisiljava Stojkića da kratko odbije, no Malčić ne stiže na loptu prije gostujućih braniča.

Da su prekidi rak rana Vinkovčana potvrdila je 63. minuta, kada su na gotovo identičan način kao kod prvog pogotka gosti stigli do izjednačenja, nakon što je domaća obrana ovaj put zaboravila na Kartela, koji ponovno na ubačaj Čuture iz kuta glavom zabija za 2:2. Novo uzbuđenje stiglo je osam minuta nakon izjednačujućeg pogotka, kada Mikulić na sredini terena grubo starta na Malčića, a sudac Bebek bez milosti šalje gostujućeg braniča u svlačionicu.

Iako su Vinkovčani, baš kao i prije tri dana u Osijeku, više od 20 minuta imali igrača više, ni ovaj put u tom razdoblju igre nisu uspjeli stvoriti značajniju prigodu te su se na kraju morali zadovoljiti s bodom.