Inter 1:2 Juventus
Juventus

Juventusu derbi, Roma za vratom Interu

Ivana Spahija • subota, 22.03.2008.

Posljednji susret 30. kola Serie A donio je derbi između Intera i Juventusa. U derbiju poznatom pod nazivom "derby d'Italia" nogometaši Juventusa uspjeli su prirediti iznenađenje i na San Siru svladati vodeći Inter. Crno - plavima je ovaj poraz donio samo četiri boda prednosti ispred Rome i neizvjesnu utrku za Scudettom...

Iako se više šanse za pobjedu davalo vodećoj momčadi lige, nogometaši Stare dame nisu ostali impresionirani atmosferom na San Siru te su dobrom igrom došli do zaslužene pobjede. Juventus je krenuo agresivno od prve minute, domaći vratar Julio Cesar našao se na udaru gostujućih igrača i iako je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, gosti su imali nekoliko izglednih prilika za vodstvo. Najveću od njih propustio je Del Piero u osmoj minuti, volejem je potražio mrežu Intera, ali je odlično reagirao Julio Cesar.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak pritiska gostiju na obranu Intera. Nije se dugo čekalo na pogodak, već u 49. minuti Juventus je došao do vodstva. Camoranesi je dobro primio loptu u prostoru i provukao je ispod Julia Cesara za 1:0 Stare dame. Mreža se ponovno tresla u 63. minuti, Del Piero je asistirao Trezeguetu koji je povisio vodstvo Juventusa na 2:0.

Unatoč boljoj igri gostiju, Inter je ipak uspio doći do pogotka. Igrala se 83. minuta, Maicon je na desnoj strani pobjegao braničima Juventusa i dobro ubacio za Manichea koji je matirao Buffona i postavio konačan rezultat na 2:1 za Juventus. Uz pobjedu Rome protiv Empolija, razlika između vodećeg Intera i Vukova smanjila se na samo četiri boda, a ima još osam utakmica do kraja sezone. Juventus i dalje ostaje na trećem mjestu, ali je povećao prednost u odnosu na Fiorentinu kojoj sad bježi pet bodova.

Serie A, 30. kolo: Inter - Juventus 1:2.