Klasnić asistent, Schalke slavio u Berlinu

Kristian Hohnjec • nedjelja, 23.03.2008.

Ivan Klasnić nakon kratkotrajne ozljede vratio se na travnjak. Naš reprezentativac ušao je na poluvremenu, a u dvoboju s Gabrielom uspio je izboriti kazneni udarac iz kojeg je Schaafova momčad došla do boda u Bielefeldu. U drugom susretu Hertha Josipa Šimunića poražena je od gostiju iz Gelsenkirchena...

Werder polako posustaje u završnici sezone, ni povratak spielmachera Diega nije im bio dovoljan da pobjede Arminiju u Bielefeldu. Domaćin je bolje otvorio susret i do vodstva došao već u 15. minuti. Wichniarek je pucao oštro iskosa, Wiese je to uspio zaustaviti, ali lopta se odbila do Kircha koji ju je s lakoćom pospremio u mrežu - 1:0.

Deset minuta kasnije Werder je imao sjajnu priliku za izjednačenje, no Rosenberg nije bio priseban pred golom. Zajedno s Almeidom švedski je reprezentativac na poluvremenu ostao u svlačionici, a Thomas Schaaf na teren je odlučio poslati novi napadački tandem - Sanogo - Klasnić.

Naš reprezentativac u 70. minuti uspio je natjerati Gabriela da ga sruši prilikom vraćanja lopte vrataru. Diego je kazneni udarac pretvorio u izjednačenje - 1:1. Klasnić se do kraja mogao pretvoriti u junaka. Prvo u 78. minuti nije uspio dobro primiti loptu na ivici peterca, a onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade glavom pucao tik uz suprotnu vratnicu. Jurica Vranješ cijeli je susret prosjedio na klupi, dok je u redovima Arminije svih 90 minuta u ulozi stopera odradio Andre Mijatović.

Slabe rezultate konkurenata u borbi za mjesto u Ligi prvaka iskoristio je Schalke. Slomkina momčad slavila je u Berlinu 2:1. Gosti su poveli u 12. minuti nakon što je odličan centaršut Pandera glavom u mrežu poslao Gerald Asamoah. Jedan od krivaca za pogodak bio je Josip Šimunić, koji je na poziciji stopera odradio svih 90 minuta.

U 23. već je 0:2. Jermaine Jones sve je napravio sam. Ukrao je loptu na sredini igrališta, povukao dvadesetak metara i snažno pucao. Vratar Drobny loptu je uspio zahvatiti nogom, ali ona se od vratnice efektno odbila u mrežu.

Zadovoljni vodstvom gosti su se povukli i prepustili inicijativu domaćinu. Hertha je nadu u preokret vratila u 67. minuti, kada je Kačar srušen u šesnaestercu. Siguran realizator najstrože kazne bio je Chahed - 1:2. Do kraja susreta Favreovi igrači stvorili su tek jednu šansu za poravnanje, no Lustenberger se u 75. minuti nije snašao pred Neuerom.

Bundesliga, 25. kolo: Arminia Bielefeld - Werder Bremer 1:1; Hertha - Schalke 04 1:2.