Petar Plevnik • nedjelja, 23.03.2008.

Još jedan pogodak Mladena Petrića nije bio dovoljan Borussiji da u 25. kolu Bundeslige upiše pobjedu protiv Karsluhera, a s identičnih 1:1 završila su još tri dvoboja. Bayern je u derbiju kola slavio protiv gostiju iz Leverkusena, dok je najuvjerljivi bio Stuttgart...

Središnji susret kola igran je Münchenu, gdje je Bayern na Allianz Areni ugostio Bayer. Nakon prilično otvorenih 15-ak minuta igre, prvi su u vodstvo stigli domaćini, nakon što je Klose probio gostujuću obranu, ubacio na peterac za Tonija, a talijanski napadač lakoćom matirao Adlera. Najbolju prigodu za izjednačenje Apotekari su imali u 39. minuti, nakon što Barbarez sa pet metara skreće udarac Schneidera, no Kahn u padu čudesnom intervencijom spašava vrata Bayerna.

Početak nastavka ponovno je pripao Bayernu, koji preko Klosea u 50. minuti propušta sjajnu prigodu za drugi pogodak. Zato je devet minuta kasnije na ubačaj Lahma precizan bio Toni koji glavom pogađa za 2:0. Iako je do kraja susreta Bayern bio bolja momčad i vrlo je lako mogao i do trećeg gola, gosti su preko Bulykina u 83. minuti uspjeli stići do počasnog pogotka.

Pobjeda Bayerna još je vrijednijaa nakon što je HSV uspio u Wolfsburgu uzeti samo bod. Gosti su idealno otvorili susret i već u 14. minuti preko Reinhardta stigli u vodstvo, s kojim su i otišli na odmor. Početak nastavka pripao je Vukovima, koji nakon sedam minuta igre u drugom dijelu pogotkom nekadašnjeg igrača HSV-a Ljuboje stižu do izjednačenja. Pet minuta nakon izjednačujućeg pogotka trener gostiju Stevens u igru ubacuje Ivicu Olića, no rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Nakon što su u utorak prolaskom u finale Kupa spasili sezone, nogometaši Borussije u Dortmundu su ugostili Karlsruher. Od prve minute domaćini su krenuli agresivno, a mreža gostiju zatresla se u 20. minuti, nakon što Mladen Petrić s 20-ak metara sjajnim udarcem prebacuje živi zid gostiju i dovodi Borussiju u vodstvo.

Majstorija Mladena Petrića za 1:0

U nastavku susreta gosti su postajali sve opasniji, a do izjednačujućeg pogotka stigli su u 63. minuti, nakon što se udarac Freisa odbio od Dedea i završio iza leđa nemoćnog Zieglera. Do kraja susreta Borussija je ponajviše preko Petrića zaprijetila u nekoliko situacija, no odlični vratar Miller uspio je gostima sačuvati bod. Mladen Petrić je još jednom bio najbolji pojedina domaćina, dok je Robert Kovač bio na klupi za pričuve.

Nürnberg protiv Bochuma na domaćem terenu nije iskoristio još jednu šansu za bijeg iz zone najugroženijih. Nakon samo pet minuta igre Franci su morali vijati vodstvo gostiju, nakon što je Šestak pobjegao domaćoj obrani i lakoćom matirao Klewera za 0:1. Ipak, nepune tri minute kasnije domaćini se vraćaju u igre, kada Misimović najbolje reagira u gužvi pred gostujućim golom i zabija za kako se pokazalo konačnih 1:1. Leon Benko zbog ozljede nije konkurirao za sastav domaćina.

Identičnim rezultatom završio je ogled Duisburga i Hannovera. Po prvi put od dolaska iz Slaven Belupa od prve minute je u redovima domaćina zaigrao Bojan Vručina, a u 22. minuti postigao je i pogodak, no sudac Wagner poništio ga je zbog zaleđa. Tri minute prije odlaska na odmor mreža se zatresla i to domaćina, nakon što Stajner na drugoj vratnici pogađa za vodstvo gostiju. Na odmoru trener domaćina Bommer u svlačionici ostavlja Vručinu, a Zebre su u nastavku ipak uspjele stići do boda zahvaljujući pogotku Tararachea iz 77. minute.

Najuvjerljivu pobjedu upisao je Stuttgart, koji je na domaćem terenu sa 4:1 svladao Hansu. Gosti iz Rostocka na odmor su uspjeli otići s nulom, da bi u nastavku primili čak četiri pogotka. Sve je počelo pogotkom Parda iz 11-erca u 52. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Cacau uvodstručio prednost Švaba. Nadu gostima vraća Gomez autogolom dvije minute kasnije, da bi se napadač domaćina iskupio tri minute prije kraja susreta pogotkom za 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Bastürk u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bundesliga, 25. kolo, 22.3.2008.:
Bayern - Bayer 2:1, Borussia - Karlsruhe 1:1, Nürnberg - Bochum 1:1, HSV - Wolfsburg 1:1, Stuttgart - Hansa 4:1, Duisburg - Hannover 1:1.