Eintracht Frankfurt 2:1 Energie Cottbus
Energie Cottbus

Preokret Eintrachta

Petar Plevnik • četvrtak, 20.03.2008.

U prvom susretu 25. kola Bundeslige, Eintracht je u Frankfurtu s 2:1 svladao Energie Cottbus. Iako su gosti početkom nastavka došli u vodstvu, domaćini su u razmaku od šest minuta došli do preokreta i nova tri boda...

Osokoljeni subotnjom pobjedom nad Bayernom, nogometaši Energie Cottbusa otputovali su u Frankfurt, mjesto svoje posljednje gostujuće pobjede, u nadi kako mogu pružiti još jednu partiju. Nakon prilično blijedih prvih 45 minuta, gosti su u trećoj minuti nastavka došli u vodstvo. Rost je uputio naizgled bezopasan udarac s gotovo 30 metara, no vratar domaćina Nikolov katastrofalnom reakcijom omogućuje gostima da dođu u vodstvo.

Eintracht je do izjednačenja stigao u 59. minuti, nakon što su Fenin i Caio odigrali dupli pas, a Brazilac u redovima domaćina preciznim udarcem s ruba 16-erca pogađa za 1:1. Samo šest minuta kasnije domaćini su stigli do potpunog preokreta. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Caio, čiji ubačaj u mrežu posprema Russ za konačnih 2:1.

Svih 90 minuta u redovima gostiju odigrao je Mario Cvitanović, dok je Stiven Rivić zamijenjen u 75. minuti susreta, a obojica su zaradila žute kartone. Kristijan Ipša je susret odgledao s klupe za pričuve.