Romin spas u zadnji čas, Milan "došao sebi"

Ivana Spahija • subota, 05.04.2008.

Više sretno nego spretno Roma je došla do pobjede nad Genoom u prvom susretu 32. kola Serie A. Vukovi su neoprezno prosuli vodstvo od 2:0 iz prvog dijela, a domaćinima je pobjedu donio pogodak s bijele točke u samoj završnici susreta. Milan je nakon nekoliko uzastopnih razočaranja napokon došao do sva tri boda...

U ovom susretu Vukovi su pokazali dva različita lica. Nakon furioznog početka i vodstva od 2:0, domaćini su pali u nastavku i dopustili Genoi da dođe do izjednačenja. Samo je sreća spasila Vukove od novog gubitka bodova. Roma je do vodstva došla u 14. minuti susreta zahvaljujući prilično traljavom pogotku Taddeija. Brazilčev prvi udarac prema vratima Genoe uspio je odbiti vratar gostiju Rubinho, ali se lopta ponovno našla kod Taddeija koji ju je jedva uspio ugurati u mrežu. Samo tri minute kasnije Vučinić je poluvolejem s 25 metara udaljenosti rasparao mrežu Rubinha i povećao vodstvo Rome na 2:0.

Vodstvo od 2:0 kao da je bilo dovoljno nogometašima Rome koji su se opustili u nastavku, a to ih je skoro stajalo pobjede. U 58. minuti je Genoa smanjila vodstvo domaćina na 2:1 zahvaljujući pogotku Rossija, a samo minutu nakon toga Leon je preciznim udarcem s 25 metara svladao Donija i poravnao rezultat na 2:2. U 80. minuti dosuđen je jedanaesterac za Romu zbog prekršaja Borriella nad Taddeijem, a De Rossi je bio precizan i s bijele točke donio domaćinima vodstvo od 3:2, što je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice.

Roma se tako približila na samo bod zaostatka za vodećim Interom, koji ima i utakmicu manje. Naš Ivan Jurić odigrao je svih 90 minuta u dresu gostiju iz Genove.

Druga utakmica ponudila je dvoboj Milana i Cagliarija na San Siru. Rossoneri su nakon nekoliko kola suše napokon došli do tri vrlo vrijedna boda za nastavak borbe za dio ljestvice koji vodi u Ligu prvaka. Kod domaćina su od prve minute krenuli oporavljeni Kaka i Filippo Inzaghi, što se pokazalo dobitnom kombinacijom. Naš Dario Šimić susret je promatrao s klupe.

Milan je poveo već u osmoj minuti kada je Kaka u svom stilu udarcem s ruba šesnaesterca matirao gostujućeg vratara Storarija. Mreža Cagliarija ponovno se tresla u 32. minuti, Inzaghi je nadskočio obranu gostiju i glavom pronašao put do mreže Storarija za vodstvo Milana od 2:0.

Otvaranje drugog dijela bilo je sretno za nogometaše Cagliarija koji su u 49. minuti uspjeli doći do pogotka. Conti je udarcem s 30 metara udaljenosti potražio mrežu Milana, Kalac je bio na toj lopti, ali mu je iskliznula iz ruku i našla se u mreži. Tada se ukazala nada za preokret Cagliarija, ali do toga ipak nije došlo. Igrala se 69. minuta, Brocchi je dobro uposlio Inzaghija koji je na sebi svojstven način loptu provukao ispod Storarija i trojice braniča Caligarija za svoj drugi pogodak i konačnu pobjedu Milana od 3:1. Milan se nakon ove pobjede uspeo na peto mjesto na ljestvici sa samo bodom zaostatka za Fiorentinom, koja ima i utakmicu manje.

Serie A, 32. kolo: Roma - Genoa 3:2, Milan - Cagliari 3:1.