Palermo 3:2 Juventus
Juventus

Juventus dvaput pao u Palermu

Ivana Spahija • nedjelja, 06.04.2008.

Uzbudljiv rasplet donijela je posljednja utakmica 32. kola Serie A. Palermo je na domaćem terenu u posljednjim minutama došao do pobjede nad Juventusom. Stara dama je razočaravajuće otvorila susret i nakon 45 minuta imala dva pogotka zaostatka, ali su se gosti uspjeli vratiti u nastavku. Završnica je donijela novi pad Juventusa na Siciliji...

Domaćini su odlično ušli u utakmicu, a pritisak na obranu Juventusa isplatio im se u 11 minuti. Amauri je s ruba šesnaesterca lansirao neobranjivu loptu u mrežu Buffona za vodstvo Palerma od 1:0. Krajem prvog dijela domaćini su povisili vodstvo na 2:0, Caserta je probio po lijevoj strani obrane gostiju i ubacio za Amaurija, koji je po drugi put u susretu matirao Buffona. Nogometaši Stare dame nisu loše odigrali u prvom poluvremenu, ali Trezeguet i društvo nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti vratima Fontane zahvaljujući čvrstoj obrani Palerma.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačije lice momčadi iz Torina koja se u samo dvadesetak minuta uspjela izvući iz loše situacije. U 52. minuti je Del Piero svojim pogotkom smanjio vodstvo Palerma na 2:1, a kapetan Juventusa je u 71. minuti ponovno zatresao mrežu Fontane i poravnao rezultat na 2:2.

Kada se činilo da će utakmica završiti podjelom bodova na stadionu Renzo Barbera, domaćini su u samoj završnici došli do novog vodstva i konačne pobjede. Igrala se 88. minuta, Cassani je nevjerojatnim poluvolejem s preko 30 metara udaljenosti rasparao mrežu Buffona koji je ostao ukopan. Juventus je nakon ovog poraza i dalje ostao na trećem mjestu sa samo dva boda prednosti ispred Fiorentine, ali i utakmicom manje zbog odgode susreta s Parmom. Snovi Stare dame o osvajanju drugog mjesta sve su dalje i dalje s obzirom na to da Juventus za Romom zaostaje deset bodova. Palermo je nakon ove pobjede i dalje ostao na 12. mjestu, nešto dalje od zone ispadanja.

Serie A, 32. kolo: Palermo - Juventus 3:2.