Inter se ne da, ovacije za Igora Budana

Ivana Spahija • nedjelja, 06.04.2008.

Sedam odigranih susreta 32. kola Serie A nije ponudilo previše iznenađenja. Inter je rutinski odradio gostovanje u Bergamu i sačuvao četiri boda prednosti ispred Rome. Sigurna je bila i momčad Fiorentine, koja je bitku za Ligu prvaka nastavila pobjedom nad Regginom. Možda najveće iznenađenje ovog kola je remi Parme i Lazija, naš Igor Budan upisao se u strijelce za momčad iz Parme, a kada je zamijenjen, sa stadiona je ispraćen uz ovacije...

Igor Budan i dalje prikazuje odličnu golgetersku formu, naš reprezentativac i u ovom se susretu upisao u strijelce. Njegova Parma je na domaćem terenu remizirala s Lazijem u utakmici koja je završila rezultatom 2:2, a naš je nogometaš bio možda i najbolji igrač susreta. Budan je utakmicu započeo među prvih 11 kod domaćina i kada je zamijenjen u 80. minuti, sa stadiona je ispraćen uz ovacije navijača. Prva prilika na susretu pripala je Parmi, već u trećoj minuti Budan se odlično oslobodio na rubu šesnaesterca i potražio mrežu Muslere, ali je bio neprecizan pa je ta lopta završila pokraj gola. Ipak, naš reprezentativac nije dugo čekao na pogodak. Igrala se 17. minuta, Budan je iskoristio odbijenu loptu Behramija i matirao Musleru za vodstvo Parme od 1:0.

Gosti su uzvratili u 35. minuti, Pandev je zaobišao Parmina braniča Falconea i pogodio mrežu Buccija za izjednačenje. Samo dvije minute kasnije Lazio je došao do preokreta, Bianchi je s 25 metara udaljenosti preciznim udarcem pronašao vrata Parme i doveo goste u vodstvo od 2:1. Ipak, do kraja prvog dijela mreža se tresla još jednom, u 43. minuti domaćini su došli do novog izjednačenja zahvaljujući pogotku Pacija. Drugo poluvrijeme bilo je znatnije mirnije od prvog i iako su domaćini u nekoliko navrata bili blizu novog vodstva, nisu iskoristili pružene prilike pa je susret završio podjelom bodova.

Iako su u ovu utakmicu ušli s ogromnim pritiskom na leđima i Romom za vratom, nogometaši Intera rutinski su odradili gostovanje kod Atalante i na stadionu Azzurri d'Italia u Bergamu upisali su pobjedu rezultatom 2:0. Gosti su vratima Atalante zaprijetili već u četvrtoj minuti, udarac Crespa glavom odlično je skinuo domaći vratar Coppola. Domaćine je od pogotka u 17. minuti ponovno spasio Coppola, koji je dobro reagirao na solidan pokušaj Cambiassa. Pritisak se nogometašima Intera isplatio u 21. minuti susreta. Balotelli je izveo udarac iz kuta, a Vieira je glavom zatresao mrežu Coppole za vodstvo gostiju od 1:0.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u jednakom ritmu kao i prvih 45 minuta, gosti iz Milana nisu iskoristili nekoliko poluprilika za povećanje vodstva, a domaćini su vratima Intera zaprijetili tek jednom, i to u 59. minuti kada je udarac Floccarija obranio Julio Cesar. Inter je u 75. minuti došao i do drugog pogotka, Cruz je proigrao za Balotellija koji je zaobišao Coppolu i pogodio praznu mrežu za vodstvo Intera od 2:0. Tim je rezultatom susret i završen, Inter se ovom pobjedom ponovno našao na četiri boda prednosti ispred Rome, što donosi malo olakšanje u momčad iz Milana. Ipak, bitka za Scudetto je još uvijek otvorena.

Svoj je zadatak u borbi za Ligu prvaka dobro odradila i momčad Fiorentine. Viole su na domaćem terenu došle do pobjede nad Regginom, bilo je 2:0 za momčad iz Firenze. Početak utakmice nije bio bogat prilikama, Viole su tek u 21. minuti opasnije zaprijetile golu gostiju. Pokušaj Montoliva s ruba šesnaesterca odlično je skinuo Regginin vratar Campagnolo. Ipak, samo minutu kasnije zatresla se mreža Reggine. Pasqual je dobro uposlio Pazzinija koji je glavom matirao Campagnola za vodstvo Fiorentine od 1:0. Viole su ponovno bile opasne u 42. minuti, pokušaj glavom Mutua završio je malo iznad grede gola gostiju.

U drugom poluvremenu ponovila se slična priča. Viole su napadale, gosti se branili. Dvije solidne prilike za povećanje vodstva nije iskoristio Vieri, a kad se činilo da će Fiorentina upisati minimalnu pobjedu nad gostima iz Reggio Calabrije, u samoj završnici Mutu je potvrdio pobjedu domaćina pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade. Fiorentina je ovom pobjedom zadržala četvrto mjesto na ljestvici te ima četiri boda više od petoplasiranog Milana.

Sampdoria je na domaćem terenu došla do pobjede nad Livornom, Blucerchiati su slavili rezultatom 2:0. Nakon prvog dijela bez pogodaka, domaćini su poveli u 67. minuti zahvaljujući pogotku Maggija, a rezultat je na konačnih 2:0 postavio Bonazzoli pogotkom u 84. minuti susreta. Naš Dario Knežević odigrao je svih 90 minuta u dresu Livorna.

Catania je na domaćem terenu deklasirala Napoli rezultatom 3:0, a Sicilijanci su utakmicu praktički riješili već u prvih 45 minuta. Mrežu Gianella svojim je pogotkom načeo Colucci već u četvrtoj minuti susreta, a Spinesi je u 16. minuti iskoristio pogrešku gostujućeg vratara i pogodio praznu mrežu Napolija za vodstvo Catanije od 2:0. Rezultat je na konačnih 3:0 postavio Vargas pogotkom u 48. minuti.

Situaciju na dnu ljestvice zakomplicirali su nogometaši Empolija koji su gostujućom pobjedom nad Torinom dno prepustili Reggini. Pobjedu Empoliju donio je Vannucchi pogotkom u 88. minuti susreta. Naš Saša Bjelanović nije konkurirao za sastav Torina. Priliku za prolaz Milana na ljestvici propustila je momčad Udinesea, koja se s gostovanja iz Siene vraća s tek jednim osvojenim bodom. Nakon što je Kharja u 69. minuti doveo Sienu u prednost, bod za Udinese uspio je iščupati Flores pogotkom u 78. minuti susreta. Udinese nakon ovog remija ostaje na šestom mjestu na ljestvici.

Serie A, 32. kolo: Atalanta - Inter 0:2, Parma - Lazio 2:2, Fiorentina - Reggina 2:0, Catania - Napoli 3:0, Sampdoria - Livorno 2:0, Siena - Udinese 1:1, Torino - Empoli 0:1.