Realu bod kod Mallorce

Vedran Attias • nedjelja, 06.04.2008.

U subotu su odigrane dvije utakmice 31. kola Primere. Recreativo je iznenađujuće upisao pobjedu kod Osasune, a pogodak vrijedan tri boda zabio je Sinama-Pongolle krajem prvog dijela. Real je prikazao još jednu osrednju partiju i u Madrid se vraća s jednim bodom te tako, po tko zna koji puta ove sezone, pruža priliku Barceloni...

Koliko je ova utakmica bila bitna Osasuni najbolje govori podatak kako su snizili cijenu karata na deset eura kako bi osigurali vatrenu atmosferu u kojoj će lakše doći do neophodnih bodova. Sljedeću utakmicu - karte će biti besplatne.

Puni stadion inspirirao je domaće igrače koji su od prve minute krenuli vrlo agresivno s jasnom namjerom - tri boda pod svaku cijenu. Već nakon tri minute Sola opasno puca, no njegov silovit udarac nije bio precizan. Već u sljedećoj minuti domaći su bili još bliže pogotku. Plasil puca nakon centaršuta Juanfrana, ali gostujući vratar Sorrentino odlično brani.

Sorrentino još jednom dobro reagira nakon gužve u šesnaestercu i udarca suigrača Camunasa. Vrlo brzo domaći su poveli - barem su mislili da jesu. Puno bolja igra Osasune dovela je Flana u dobru priliku koju ovaj koristi, no sudac poništava pogodak zbog nepostojećeg zaleđa.

Domaći su se nakon poništenog pogotka počeli ponašati kao da vode. Naime, i dalje su imali loptu i kontrolirali utakmicu, no prilike više nisu imali. S druge strane, prva prilika gostima je donijela neočekivano vodstvo. Sinama Pongolle uhvatio je dugu Alvarezovu loptu i udarcem kroz noge Ricarda zabio za 0:1. Zanimljivo je kako Francuz nije trebao igrati ovu utakmicu jer je bio suspendiran, no gosti su se žalili na žuti karton koji je dobio protiv Athletica i Savez je poništio odluku suca.

U drugom dijelu domaći su i dalje napadali, no nisu imali većih prilika, pogotovo ne kao one iz prvog dijela. U posljednjih nekoliko minuta domaći su igrali s tri napadača, no niti to im nije pomoglo. Bolje prilike imali su gosti iz kontranapada, no Pongolle nije uspio još jednom pogoditi i utakmica je završila 0:1.

Real je na Mallorcu došao u prilično lošoj formi i s velikom dozom respekta prema otočkoj momčadi koja ih je dva puta pobijedila u kupu i tako, naravno, izbacila iz natjecanja. Robben u 6. minuti puca s vrha šesnaesterca, no pored gola. Mallorca vrlo brzo odgovara preko Aranga.

Gosti su dosta konkretniji i prijete Moyi na golu Mallorce. Sneijder, Guti, Raul i, ponovno, Robben u prvih pola sata pucali su na gol domaćih, no bez promjene rezultata. Sneijder je bio posebno raspoložen i većina prijetnji dolazila je od njega - ili je pucao ili opasno nabacivao pred gol domaćina. Na samom kraju prvog dijela, gosti su poveli kada Sneijder iz blizine šalje loptu u mrežu.

U samo 20 minuta nastavka Sergio Ramos dobiva dva žuta kartona i gosti ostaju s deset igrača. Vrlo brzo nakon toga, u 72. minuti Mallorca je izjednačila. Arango je brzo izveo prekid, a Valero koristi neopreznost gostujuće obrane i s vrha šesnaesterca šalje loptu iza Casillasa.

Utakmica se nakon toga otvorila i vidjeli smo nekoliko dobrih situacija na obje strane. Domaći su osjetili kako mogu još jednom nokautirati "najdražeg" protivnika, a gosti se, iako su imali igrača manje, nisu mogli zadovoljiti bodom. Domaći su imali nekoliko kornera, a i gosti su prijetili, no promjene rezultata više nije bilo.

Primera, 31. kolo: Osasuna - Recreativo 0:1, Mallorca - Real Madrid 1:1