Bayern na plus devet, slavlje Kovača i Petrića

Petar Plevnik • nedjelja, 06.04.2008.

U dva posljednja susreta 27. kola Bundeslige, dvije pobjede domaćina. Iako su više od sat vremena imali igrača manje, nogometaši Bayerna svladali su Bochum te pobjegli drugoplasiranom Schalkeu na velikih devet bodova prednosti, dok je Borussia u Dortmundu preokretom u posljednjim minutama susreta svladala Bayer Leverkusen...

Bayern je susret otvorio odličnom prigodom Riberya u trećoj minuti, da bi gosti već u sljedećoj minuti šokirali Allianz Arenu, nakon što je Azaouagh sjajnim udarcem sa 25 metara doveo Bochum u vodstvo. Novi šok za domaćine uslijedio je u 27. minuti kada nervozni Van Bommel zarađuje drugi žuti karton i ostavlja Bavarce s igračem manje na terenu.

Unatoč igraču manje, samo četiri minute kasnije Bayern dolazi do izjednačenja. Schweinsteiger je izveo slobodan udarac s desne strane, a Lucio glavom sa pet metara zabija za 1:1. Dominacija brojčano oslabljenih domaćina nastavila se i u nastavku, a do potpuno zasluženog vodstva Bayern je stigao u 74. minuti, nakon što je Pfertzel igrao rukom u svom 16-ercu, a Ribery pogađa iz 11-erca. Pobjedu Bavaraca potvrdio je Lell, koji u 88. minuti, nakon sjajne kombinacije Tonija i Klosea, pogađa za konačnih 3:1.

Nakon serije od pet susreta bez pobjede, nogometaši Borussije konačno su ostvarili tri boda. Nakon negledljivih prvih 45 minuta, početak nastavka ponudio je nekoliko dobrih prigoda na obje strane, da bi u 51. minuti gosti došli u vodstvo. Dede je uputio povratnu loptu za Zieglera, a vratar domaćina katastrofalno griješi i šalje loptu u noge Kießlinga; kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Dobru prigodu da dođu do izjednačenja domaćini su imali u 77. minuti, no pokušaj Freija iz slobodnog udarca završava na vratnici gostujućeg gola. Ipak, 10 minuta kasnije švicarski napadač koristi ubačaj Dededa i udarcem iz prve matira Adlera. Pogodak Freija dao je krila domaćinima, koji su sve snage bacili u napad, što im se isplatilo u trećoj minuti sudačke nadoknade kada Dede udarcem sa 20 metara donosi žuto-crnima tri boda. Svih 90 minuta u redovima Borussije odigrali su Robert Kovač i Mladen Petrić.