Juventus 3:0 Parma
Parma

Bez Budana pala Parma

Ivana Spahija • srijeda, 16.04.2008.

U zaostalom susretu 31. kola Serie A, odgođenom zbog tragične pogibije navijača Parme, Juventus je na Olimpijskom stadionu u Torinu deklasirao Parmu rezultatom 3:0. Nogometaši Stare dame su ovom pobjedom i matematički osigurali mjesto u Ligi prvaka...

Odluka Parmina trenera Cupera da u ovom susretu iz momčadi izostavi napadače Budana i Lucarellija rezultirala je potopom Parme u Torinu. Juventus je dobrom igrom nadigrao goste iz Parme i upisao nova tri boda za učvršćenje trećeg mjesta na ljestvici. Bolje otvaranje susreta domaćinima je donijelo vodstvo već u 17. minuti. Del Piero je izveo udarac iz kuta, a Camoranesi je odbio loptu do Trezegueta koji je iz blizine zatresao mrežu Buccija.

Gosti su pokušali uzvratiti u 20. minuti, ali je pokušaj Antonellija završio daleko pokraj gola Buffona. Deset minuta nakon toga ponovno se tresla mreža Parme. Palladino je prošao svog čuvara Zenonija i preciznim udarcem matirao Buccija za vodstvo Stare dame od 2:0.

Domaćini su i drugo poluvrijeme nastavili u jednakom ritmu, uz stalan pritisak na obranu Parme koja je ponovno kiksala u 76. minuti. Tiago je dobro uposlio Trezegueta koji je potražio vrata Buccija, a Morrone je pokušao raščistiti taj udarac i poslao loptu u vlastitu mrežu za konačnih 3:0 i uvjerljivu pobjedu Juventusa. Parma nakon ovog poraza balansira na samom rubu ispadanja i trenutno je na 17. mjestu na ljestvici. Juventus je, s druge strane, učvrstio treće mjesto na ljestvici i osigurao kvalifikacije za Ligu prvaka iduće sezone.

Serie A, 31. kolo, zaostala utakmica: Juventus - Parma 3:0.