Lazio zaustavio Inter, Roma samu sebe

Ivana Spahija • subota, 29.03.2008.

Mala nesmotrenost u obrani stajala je Romu pobjede iz ogleda s Cagliarijem u prvoj utakmici 31. kola Serie A. Vukovi su propustili priliku približiti se vodećem Interu na samo bod zaostatka, a u tome ih je spriječio autogol Ferrarija u samom otvaranju susreta, nakon čega se Vukovi nisu uspjeli vratiti u utakmicu i uzeti sva tri boda domaćinima. Romin gradski rival Lazio je na Olimpicu pomutio planove vodećem Interu i remijem u derbiju kola spriječio Inter da poveća prednost ispred Vukova...

Unatoč silnim nastojanjima i pokušajima, nogometaši Rome dalje od remija nisu stigli, iako su imali prilika. Domaćini su poveli već u drugoj minuti i to na najgori mogući način po Vukove. Nakon izvedenog udarca iz kuta domaćina, vlastitu mrežu zatresao je Ferrari i Cagliariju donio vodstvo od 1:0. Domaćini su u desetoj minuti mogli povesti i s 2:0, ali je udarac Foggije vratar Doni uspio prebaciti preko grede.

Uslijedila je opsada prostora Cagliarija, nogometaši Rome su se svim silama trudili doći do izjednačujućeg pogotka. U nekoliko navrata neprecizan je bio Mancini, koji je u 24. minuti sam izbio ispred domaćeg vratara Storarija, ali je gađao preko gola. Ipak, trud se gostima isplatio u 45. minuti kada je Totti iz slobodnog udarca s preko 30 metara udaljenosti pronašao mrežu Cagliarija i poravnao rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu nastavili su se pokušaji gostiju da dođu do vodstva, ali ih je u tome spriječio raspoloženi vratar Storari koji je odlično reagirao na solidne pokušaje Giulyja, Tottija i Aquilanija. Vukovi su nakon ovog remija imali priliku približiti se Interu na samo bod zaostatka, ali je nisu iskoristili. Cagliari se pomalo uspinje na ljestvici, nakon ovog dvoboja momčad sa Sardinije nalazi se na 17. mjestu s velikim izgledima za opstanak, što se do prije tek nekoliko tjedana činilo nemogućim.

Dugoočekivani derbi između Lazija i Intera ponudio je jednak rasplet kao utakmica Cagliariju, klubovi su podijelili bodove u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Crno - plavi tako nisu uspjeli pobjeći Romi na šest bodova prednosti pa se dodatno komplicira situacija na vrhu ljestvice jer Roma još uvijek ima šansu preoteti Scudetto Interu.

Susret je počeo pritiskom Lazija, ali su gosti iz Milana ipak prvi došli u vodstvo, i to već u desetoj minuti. Maicon je dobro probio po lijevoj strani obrane Lazija i idealno uposlio Crespa koji je iz blizine matirao Ballottu i donio Interu prednost od 1:0. Pred kraj prvog poluvremena probudili su se domaćini, ali bez većih prijetnji po vrata Julia Cesara.

U nastavku su ponovno agresivnije krenuli nogometaši Lazija, a pritisak na obranu gostiju urodio je plodom u 59. minuti. Ledesma je dugom loptom dobro pronašao Rocchija koji je svladao Julia Cesara za izjednačenje. Vratar Intera je pet minuta kasnije gotovo čudesno obranio pokušaj Behramija i spasio goste od poraza, a Lazio je propustio veliku priliku u 82. minuti kada je Dabo pogodio gredu u situaciji gdje je Julio Cesar već bio svladan. Susret je tako završio podjelom bodova na Olimpicu, Inter je i dalje vodeći sa četiri boda prednosti ispred Rome, a Lazio se nalazi na solidnom 10. mjestu na ljestvici.

Serie A, 31. kolo: Cagliari - Roma 1:1, Lazio - Inter 1:1.