Dragovoljac i dalje prvi, Kamen na rubu ispadanja

Ivana Strahija • četvrtak, 24.04.2008.

Situacija na vrhu tablice ostaje nepromijenjena, Dragovoljac vodi, Croatia je odmah za njim, a Istra ostaje treća unatoč porazu u Solinu.

Hrvatski je dragovoljac izvukao važnu pobjedu na vrućem terenu u Mladini. Solidan Vinogradar zadao je muke mnogima prije gostovanja Crnih, no Zagrepčani su stalnom opsadom gola domaćih došli do tri vrijedna boda. Vodstvo i pobjeda Sigećana ugrožena je 15-tak minuta pred kraj, kad Kamerunac u redovima Vinogradara Armand pronalazi rupu u mreži vratara Vidakovića, što domaćima otvara "apetit", no nije bilo vremena za nešto više.

Vrlo sličan rasplet onome u Mladini dogodio se i u Sisku, gdje je slavio Slavonac. Perkovčani su do 2:0 stigli nakon međusobnog nadigravanja, a obraz Segeste pokušao je spasiti Pinheiro, kojem za glavom polazi tek smanjiti poraz.

Izvrsnu su partiju u Sesvetama pružili Kostrenjani, koji su izdržali 45 minuta pritiska domaćina, pa ček i ozbiljno prijetili Croatijinom golu. No, pogotkom Agića u 49. i Karabogdana 20-tak minuta kasnije, Croatia je zadržala drugo mjesto, i priključak za Dragovoljcem, a sve se više čini da će upravo međusobni susret giganata II HNL odlučivati o konačnom putniku u najviši rang natjecanja.

Iznimno dobro ispunjen Gospin dolac dočekao se i potvrde ostanka svoga kluba, koji je s visokih 4:0 nadigrao Mosor. Valja ipak reći da su gosti od 38. minute ostali s igračem manje, a u 80. im je isključen i drugi igrač. Upravo su u tom razdoblju Imoćani napunili mrežu vrataru Franiću.

Sedam je golova palo u Slavonskom Brodu, gdje su domaći trebali bodove kao ozebli sunce. Upravo su zato krenuli dobro, a posebno je zanimljivo bilo u tridesetim minutama susreta, kad domaći dva puta pogađaju na pravo mjesto, a sa svojim se autogolom na listu strijelaca za domaće upisuje i gostujući Iveković.

U Belišću su gledatelji već zaboravili kako to izgleda kad domaći pobjeđuje. Zato su igrači Belišća na oproštaju od II HNL odlučili svojim (sad već malobrojnim) navijačima priuštiti trobod. Protivnik, kao ni domaćin, bodove u stvari nema kamo pospremiti, pošto je za njih drugoligaška odiseja završena.

Vidošević je uvelike poljuljao temelje ostanka Kamena u II HNL. Domaći su praktički imali pobjedu u džepu nakon 2:0, no u posljednjih se 15 minuta probudio trogirski igrač i jednostavno poravnao prije no što se itko snašao.

Istrijani u Solinu nisu pokazali čime točno zaslužuju treće mjesto ljestvice. Nisu doduše igrači Istre bili bez prilika, no kao da su igrali "pod ručnom". Solinjanima su bodovi jako dobro došli, da se još više udalje od zone ispadanja.

II HNL, 27. kolo:
Belišće - Vukovar 91 2:0 (1:0 K. Žaja 54., 2:0 Kolarić 90.)
Croatia Sesvete – Pomorac 2:0 (1:0 Agić 49., 2:0 Karabogdan 69.)
Solin - Istra 1961 2:0 (1:0 Ljuta 20., 2:0 Fuštar 57.)
Imotski – Mosor 4:0 (1:0 Rodić 8., 2:0 Ivić 54., 3:0 Obilinović 57., 4:0 Obilinović 85.)
Vinogradar - Hrvatski dragovoljac 1:2 (0:1 Matulović 25., 0:2 Lišnić 59., 1:2 Armand 74.)
Segesta - Slavonac CO 1:2 (0:1 Vukosavljević 45., 0:2 Bogdanović 67., 1:2 Pinheiro 85.)
Kamen Ingrad - Trogir 2:2 (1:0 Marčinković 13., 2:0 Nikolić 63. 11 m, 2:1 Vidošević 70., 2:2 Vidošević 75.)
Marsonia - Moslavina 4:3 (0:1 Rupčić 6. 1:1 Brkanac 29., 2:1 Mikulić 32., 3:1 Iveković 33. autogol, 4:1 Alić 35., 4:2 Guja 45., 4:3 Župarić 76.)