Deportivo preko Barce do pete pobjede u nizu

Zvonimir Šimunović • subota, 26.04.2008.

Deportivo je i protiv Barcelone potvrdio sjajnu formu te je došao do pete uzastopne ligaške pobjede. Okrnjeni sastav Katalonaca uspio je domaćinu parirati samo u prvom dijelu, da bi, što je utakmica odmicala na terenu postojala samo jedna momčad, što je potvrđeno s dva pogotka u mreži gostiju. U utakmici između Murcije i Seville pogodaka nije bilo...

Frank Rijkaard stavio je borbu za drugo mjesto u sporedni plan i pokazao da je glavni cilj njegove momčadi ipak prolaz u finale Lige prvaka pa je glavnim igračima svoje momčadi priuštio vikend odmora. U La Corunu nisu ni doputovali Messi, Eto`o i Xavi, baš kao ni Iniesta te Milito koji nisu imali pravo nastupa, dok su na klupi ostali Valdes i Deco tako da je na Riazor istrčao "šareni sastav". Iako je Barcelona u prvom poluvremenu bila ravnopravna, u drugih 45 minuta Deportivo se pokazao nadmoćnim i s 2:0 došao do velike pobjede i nova tri boda.

U 13. minuti Barca je zaprijetila preko Gudjohnsena koji je nakon odlične Bojanove asistencije pucao pokraj gola. Deportivo je uzvratio udarcem Lafite, ali je, Barcelonin inače rezervni vratar Pinto, unatoč problemima uspio loptu izbiti u korner. U 26. minuti domaći su bili najbliži vodstvu. Nakon što je nesigurnom Pintu lopta ispala iz ruku, Xisco je pogodio gredu, a nakon gužve, s nekoliko metara praznu je mrežu promašio Rodriguez.

Sadržajno i zanimljivo prvo poluvrijeme, kojem su samo pogoci nedostajali za odličnu ocjenu, nastavljeno je gostujućim prijetnjama preko raspoloženog Bojana. Njegov je dalekometni udarac krajnjim naporom obranio Aouate, a u 37. minuti nakon sjajne akcije Henryja i Gudjohnsena, netko iz obrane Deportiva u zadnji je trenutak blokirao pokušaj mladoga napadača.

Deportivo je bolje krenuo u nastavku. U 48. minuti nakon glavometa u kaznenom prostoru Barcelone pored gola je pucao Pablo Amo, ali je zato u 54. domaćin zasluženo poveo. Po desnoj strani su kombinirali Manuel Pablo i Lafita, a nakon ubačaja, sa šest metara loptu u gol šalje Rodriguez. Bio je to zapravo odlučujući trenutak utakmice jer se igra Barcelone u potpunosti raspala, a ni ulasci Deca i Edmilsona nisu donijeli poboljšanje. Domaći su na centru postavili čvrsti i neprobojan blok, a nakon slobodnog udarca Wilhelmssona u 76. minuti Pablo Amo je glavom postavio konačan rezultat.

Sevilla nije uspjela iskoristiti ni drugu šansu za hvatanje četvrtog mjesta. Nakon što je prošloga vikenda poražena na domaćem terenu od Almerije, ovoga puta nije pronašla način kako postići pogodak kod već otpisane Murcije. Iako su većim dijelom utakmice kontrolirali igru i dominirali, Andalužani nisu imali raspoloženog igrača koji bi riješio utakmicu.

Najbliže su vodstvu gosti bili u 32. minuti kada je Keita iz blizine promašio vrata, baš kao i Prieto osam minuta kasnije. Najbolji strijelac lige Luis Fabiano u drugom je poluvremenu mogao donijeti tri boda svojoj momčadi, ali je njegov udarac spasio vratar Murcije Carini te tako u očaj bacio Manuela Jimeneza čijoj bi momčadi ovi propušteni bodovi mogli itekako nedostajati u borbi za kvalifikacije Lige prvaka.

Primera, 34. kolo: Deportivo – Barcelona 2:0, Murcia – Sevilla 0:0.