Sporting preokrenuo

Goran Tomičić • ponedjeljak, 28.04.2008.

Sporting je pred svojim navijačima u 28. kolu Bwin lige svladao Maritimo i zadržao drugo mjesto, a Uniao Leiria se još jednim porazom oprostila od najvišeg ranga portugalskog nogometa...

Fogaca je odmah u drugoj minuti pogodio za prednost Maritima u Lisabonu. Romagnoli je 15 minuta kasnije s bijele točke pogodio za izjednačenje, a isti igrač je u 53. minuti donio Sportingu važnu pobjedu. Maritimo je i dalje ostao u utrci za peto mjesto, koje vodi u Kup Uefa.

Leixoes je u Leiriji vodio već od prve minute, a strijelac je bio Goncalves. Eder je u 18. minuti bio precizan iz kaznenog udarca, ali sve nade domaćina su nestale nakon isključenja Smita u 34. minuti. Morais je u 62. minuti vratio prednost gostima, a važnu pobjedu Leixoesa je sedam minuta kasnije osigurao Castanheira.

Derbi kola između Vitorie Guimaraes i Porta je završio neočekivano teškim porazom domaćina. Alves je bio strijelac za prednost Porta u 53. minuti, a Quaresma se u 59. i 70. minuti upisao u strijelce. U 77. minuti je Farias pogodio za 0:4, a pet minuta kasnije je Adriano postigao posljednji pogodak Porta. Vitoria Guimares još uvijek ima velike izglede za drugo mjesto.

Academica je pobjedom u gostima protiv Nacionala osigurala ostanak. Gosti su poveli autogolom Patacasa u sedmoj minuti, a Cris je u 29. minuti osigurao pobjedu. Strijelac za konačnih 0:3 je u 74. minuti bio Edgar. Naval je golom Delfima u 33. minuti svladao Boavistu, a strijelac je 16 minuta kasnije isključen, no gosti ipak nisu mogli do boda.

Bwin liga, 28. kolo
Sporting - Maritimo 2:1, Uniao Leiria - Leixoes 1:3, Vitoria Guimaraes - Porto 0:5, Nacional - Academica 0:3, Naval - Boavista 1:0.