Cibona - Svjetlost Brod: Igra mačke i miša

Branimir Korać • srijeda, 30.04.2008.

Cibona je upisala novu pobjedu u Ligi za prvaka. U Domu Dražena Petrovića gostovala je Svjetlost iz Slavonskog Broda koja je lišena pomoći Kristijana Pregleja, Dominika Štefanca i Jurice Spahije unaprijed osuđena na visok poraz...

Dvoboj Cibone i Svjetlosti okarakteriziran je izglednim i dosta prije samog početka. Gosti i u punom sastavu teško da bi mogli računati u Tornju na pamtljiv rezultat, a ovako igrački "osakaćeni" mogli su se nadati samo što manjem porazu. Na kraju su zaostajali čak 50 poena uz dodatak da je dobar dio utakmice Cibona igrala također bez onih koji su podnijeli veći dio tereta ove sezone.

Samo prvu četvrtinu Brođani mogu pamtiti. U njoj su se još kako-tako držali i Cibona je na kraju prvih deset minuta imala prednost 23:17. Međutim, onda je krenula velika serija domaćina koji je odlučio riješiti susret već do poluvremena i to je i učinio. Na veliki odmor otišlo se s vodstvom Cibone 56:27 i ostalo je tek pitanje koliku će prednost "cibosi" imati na kraju utakmice.

U nastavku susreta igrala je većinom "rezervna garnitura" Zagrepčana, ali i oni su bili prejaki za Svjetlost te je prednost rasla. U 30. minuti Cibona je imala 40 poena viška da bi na kraju došla i do plus 50.

U svim statističkim kategorijama domaćini su dominirali. Imali su 20 skokova više, bolji šut iz igre, posebice u reketu gdje su koristili nedostatak visine gostiju te od 61 pokušaja ubacili 50 za dva.

Kod Cibone Williams je ubacio 23 poena dok je Lukša Andrić dodao 20. Kod gostiju 15 poena ubacio je Krunoslav Rimac, a 14 Ivan Mimica.