Zagreb - Dubrava: Poluvrijeme dovoljno

Branimir Korać • utorak, 29.04.2008.

Dubrava je izdržala svega 20 minuta. Zagrebu je bilo dovoljno jedno dobro poluvrijeme da razbije otpor Dubrave koja sigurno nije očekivala ovako visok poraz...

Dubrava je ove sezone u nekoliko susreta pokazala kako može biti vrlo neugodan protivnik, no to nije potvrdila u Trnskom. U drugom poluvremenu Zagreb je malo pritisnuo gas i to je bilo dovoljno da Dubravi nanese katastrofalan poraz. Kolika god bila razlika u kvaliteti, poraz od 33 poena razlike je katastrofalan.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri. Zagreb je startao bez Jakova Vladovića i nikako nije uspio stvoriti razliku. Dubrava se odlično igrala, Vladović je sjedio na klupi, a Ante Tomić nije bio raspoložen za igru. Dovoljno razloga da Zagreb ne može napraviti rezultatski odmak.

Prvo ime Zagreba u prvom poluvremenu je bio vremešni Gordan Zadravec koji je u prvih 15 minuta ostvario deset poena, sedam skokova i pet asistencija, ali je zaradio i tri osobne pogreške te se preselio na klupu. Osim njega još je na nivou bio i Kruno Simon koji je ubacio 13 poena. S druge strane veliki problem za Zagrebovu obranu bio je mladi Karlo Vragović koji je ubacio 14 poena te izborio čak šest prekršaja.

Od samog početka drugog poluvremena Zagreb je drugačije pristupio igri. Razigrao se Jure Ružić koji u već u prvih sedam minuta drugog poluvremena ubacuje čak pet trica bez promašaja i odvlači Zagreb na visoku prednost. Već do kraja treće četvrtine Zagreb je imao 72:50, a do kraja utakmice prednost je narasla i na ogromnih plus 33, 94:61.

U sastavu Zagreba treba izdvojiti Marija Dundovića koji je ubacio 21 poen uz sedam skokova dok je Jure Ružić dodao 19 poena. U sastavu Dubrave Vragović je ostao na 14 poena dok je toliko dodao i Željko Šakić koji je ostvario i šest skokova.