Šibenik - Split CO: Garnett goste vodio do pobjede

Ivana Jurica • utorak, 29.04.2008.

Nakon Cibone i Zagreba i treći hrvatski NLB ligaš slavio je na Baldekinu (101:93). No, naišao je na znatno jači otpor mlade domaće momčadi koja u samoj završnici, ipak nije uspjela prirediti iznenađenje. Najzaslužniji za slavlje Žutih bio je Marlon Garnett koji je postigao 31 koš …

Domaći su košarkaši utakmicu otvorili vodstvom od 5:2. Splićani prvo tricom Rudeža stižu do izjednačenja (5:5), a u idućem napadu pogađaju novu tricu (Garnett) za prvo vodstvo (5:8). U sedmoj minuti Splićani, nakon nove tri trice, imaju i plus 11 (10:21). Do odlaska na prvi predah Šibenčani su smanjili na minus sedam (21:28).

Približavanje domaćih košarkaša početkom druge četvrtine inicirao je Jure Rončević koji je tada ušao u igru. Pogađa dvije trice za redom, domaći su na samo minus tri (29:32), pa Subotić reagira pozivanjem time-outa. Raspoloženi Rončević držao je svoju momčad u malom zaostatku za Splićanima, dok s druge strane goste predvodi razigrani Garnett. Imali su igrači Zorana Kalpića i priliku za izjednačenje u dva navrata, ali umjesto izjednačenja Žuti su povećali svoju prednost. Ipak, na odmor se otišlo rezultatom 44:46.

Još veća rezultatska neizvjesnost nastavila se u trećoj četvrtini. Koševima Bilana domaćin je na početku imao plus četiri (51:47), nešto kasnije i plus šest (56:50), no, Garnett s dvije trice izjednačava (58:58). Nakon toga igralo se uglavnom koš za koš, a Split je bio taj koji je minimalno vodio. Uoči posljednjih deset minuta gosti su imali pola koša prednosti (68:69).

Uzbudljivo je bilo i u posljednjih deset minuta. Splićani se nikako nisu uspijevali odvojiti na više od dva-tri poena razlike sve do otprilike polovice posljednje dionice. Garnett i peti put pogađa tricu za 76:81, pogađaju i Stipanović i Akins i Split je na plus osam (79:87). Zaprijetili su Šibenčani s dvije trice (Maleš, Vrkić), došli na minus četiri (85:89), ali dalje od toga nije išlo. Iskusniji gosti znali su iskoristiti neiskustvo mlade domaće ekipe koja je brzim prekršajima, a zatim i brzim napadima pokušala doći do smanjenja prednosti, ali nije išlo. Pobjeda (93:101) je pripala Splićanima.

Do pobjede su Splićane vodili Garnett s 31 košem (od čega pet trica) i Damjan Rudež s 23 koša. Dvoznamenkasti su bili i Perić (18 koševa, devet skokova) i Stipanović (15 koševa, osam skokova). Najefikasniji u redovima domaćina bili su Luka Drezga sa 17, Rončević s 14 i Pehar s 13 koševa.