Split CO - Cibona: Bolji od prve do zadnje sekunde

Bernard Jurišić • subota, 03.05.2008.

Split je posve nadigrao Cibonu u desetom kolu A-1 Lige za prvaka i pobjedom 94:86 praktički osigurao prednost domaćeg terena uoči polufinala doigravanja. Marlon Garnett i Dejan Ivanov odigrali su vrhunsku utakmicu i uz pomoć suigrača izborili pobjedu protiv tek raspoloženih Warrena i Mulaomerovića. Ostatak Cibonine momčadi ponovno je bio na "godišnjem"...

Veliku i vrijednu pobjedu ostvarili su košarkaši Splita CO u derbiju 10. kola Lige za prvaka. Trebalo bi duboko posegnuti u knjige za pronaći kad su posljednji put splitski "žuti" oba puta pobijedili Cibonu u ligaškom dijelu prvenstva. Ove sezone su uspjeli, potpuno zasluženo dominiravši u današnjoj utakmici od prve do posljednje minute. Potpuno zasluženo, Splićani su dominirali čitavim susretom nošeni čvrstom momčadskom igrom, ali i briljantnim partijama Dejana Ivanova i Marlona Garnetta.

Slika 1 od 2.

Već u otvaranju Splićani su pokazali da su znatno motiviraniji i spremniji za današnji susret. U 8. minuti imali su već prednost od 22:13, a iznimno raspoloženi Garnett ukrcao je već 15 poena do kraja prve četvrtine.

"Vukovi" nisu imali odgovor na raznovrsne splitske napade, pa je prednost domaćina nastavila rasti i u drugoj četvrtini. Iako su se gosti primaknuli na 35:34, serijom od 12:0 u manje od tri minute, domaćini su opet otišli na značajnih 47:34. U posljednjoj minuti druge četvtine imali su najviših 54:39, a sjajni Garnett zaustavio se na 24 ubačaja.

Slika 2 od 3.

Garnetta su Cibosi ipak uspjeli zaustaviti u drugom poluvremenu, ali je zato počelo "granatiranje" s druge strane. Sjajni Ivanov letio je na obje strane parketa, dohvaćao gotovo izgubljene lopte i utakmicu završio s strašnim učinkom od 20 poena i 17 skokova. No, predvođeni samo dvojicom raspoloženih, Mulaomerovićem i Warrenom, gosti su se opet prišuljali na 73:70 u finišu treće četvrtine.

Ipak, mjesta za dramu nije bilo. Splićani su znalački obranili prednost u posljednjoj četvrtini, ne dozvolivši "vukovima" da se primaknu bliže od -7. Na kraju su klupkom radosti proslavili veliku pobjedu koja im praktično osigurava jedno od prva dva mjesta u doigravanju.

Slika 3 od 4.

Uz sjajnog Ivanova i Garnetta (završio s 30 poena), odličnu utakmicu odigrao je Perić sa 16 poena i 7 skokova. Kod Cibone igrala su samo dvojica, Warren s 25 i Mulaomerović s 20 poena, no za razliku od Zadra – za Split to nije bilo dovoljno.